Новини

Держава відновлює програму підтримки населення, яке вирощує худобу

14 березня 2018 - 08:44

Держава відновлює програму підтримки населення, яке вирощує худобу

У поточному році на державному рівні передбачається грошова підтримка господарств населення - фізичних осіб за утримання молодняка великої рогатої худоби. Порядок використання коштів цієї підтримки затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 107.

За словами голови облдержадміністрації Костянтина Бриля, інформація про бюджетну дотацію фізичним особам за вирощування молодняка великої рогатої худоби та умови її отримання має бути доведена в усіх районах та  об’єднаних територіальних громадах області. Адже останній раз така програма працювала в 2013 році, причому вона активно розпочалася, але кошти не були виплачені повністю. Розраховуватися з боргами довелося нинішній владі. У 2017 році селяни Запорізької області нарешті отримали 100% державної компенсації за молодняк великої рогатої худоби. Тож, зважаючи на важливість розвитку скотарства, на державному рівні програму підтримки було продовжено.

В.о. директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Поляков повідомив, що для отримання дотації фізичні особи за місцезнаходженням господарства у відповідній сільській, селищній, міській раді або об’єднаній територіальній громаді мають подати необхідні документи, визначені в Порядку. Документи приймаються протягом бюджетного року до 1 травня, до 1 вересня та до 1 грудня. Органи місцевого самоврядування до 5 травня, 5 вересня та  5 грудня складають відомість про власників молодняка великої рогатої худоби на отримання дотації і подають до Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

У свою чергу, Департамент протягом п’яти  робочих днів узагальнює інформацію та подає зведену відомість до Мінагрополітики України. На підставі рішення Мінагрополітики України про розподіл бюджетних коштів Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації здійснює розподіл бюджетних коштів між фізичними особами пропорційно нарахованим сумам та подає до органів Казначейства разом із платіжними дорученнями для перерахування коштів на поточні рахунки фізичних осіб, відкриті в банках.

Для широкого інформування жителів регіону про дію цієї програми  Костянтин Бриль доручив Департаменту агропромислового розвитку ОДА провести роз'яснювальну роботу щодо отримання дотації фізичними особами з представниками органів місцевого самоврядування під час Днів об’єднаних територіальних громад.

Довідково: в господарствах населення утримується більше 80 тис. поголів'я великої рогатої худоби, в тому числі майже 50 тис. поголів'я корів.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також