Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запорізькій області набирає обертів розвиток зеленого сільського туризму

24 липня 2018 - 11:51

За останні роки сфера агротуризму набуває більшої актуальності як в Україні, так і у Запорізькій області. Цей вид відпочинку стрімко набирає обертів не тільки серед відпочиваючих, а й представників бізнесу.

За інформацією Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації лише на заходи, що направлені на розвиток зеленого туризму, у рамках Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Запорізькій області на 2017-2018 роки, виділено майже 300 тис. грн. з обласного бюджету.

Садиби зеленого туризму, а їх наразі в області 34, пропонують різноманітний відпочинок мешканцям Запорізького регіону.

За словами творців садиб, у туристів є можливість відчути на собі особливості сільського побуту. Спробувати себе у рибній ловлі, збиранні урожаю, різьбі по дереву, гончарстві, плетінні з очерету та інших ремеслах. У багатьох зелених садибах є контактний зоопарк («AQUAZOO-Петрополь», «Хутор Петерсона», «Єнотова хата»). У більшості садиб відтворено побут українського села та історичний портрет запорізького селянина (с. Гусарка). У Приморському та Приазовському районах користуються популярністю фотоохота на птахів та рибалка (с. Чкалове, с. Новокостянтинівка, с. Салтичія). «Зелена садиба Атманаю» пропонує літній відпочинок для дітей. Під час літніх канікул там  проводяться майстер-класи, виховні, спортивно-розважальні заходи, туристичні екскурсії, еколого - дослідницькі свята та діють мовні табори.

За сприяння обласної влади функціонує великий осередок садиб у Мелітопольскому районі, де вже зареєстровано 7 садиб зеленого туризму: «Алея троянд» в смт Мирне, «Сосновський бурштин» в с. Сосновка, «Перлина степу» в с. Тамбовка, ферма-зоопарк «Страус-Юг» і «Гостини у Валентини», «Медландія» в Мелітополі, «На хуторі» в с.Оленівка та інші.

Кожна садиба має свою особливість. Наприклад, зелена садиба «У Валентини» може запропонувати відвідувачам соляну кімнату. «Алея троянд» знаходиться недалеко від заповідника «Кам'яна Могила», тому туристи мають можливість відвідати визначні пам'ятки історичного минулого. «Перлина степу» може запропонувати гостям активний відпочинок – прокат велосипедів, байдарок та іншого спортивного знаряджання. А унікальність «Сосновського бурштину» – це сон на вуликах та послуги апітерапії.

У рамках проекту «Оцінка садиб та видача сертифікатів якості міжнародного зразку» та на виконання заходів Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва за підтримки «Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області» проведено низку виїздів до садиб Бердянського, Мелітопольського, Приазовського, Приморського, Чернігівського районів. У вересні-жовтні 2018 року планується урочисте вручення сертифікатів тим садибам, які виконали поставлені умови та привели у відповідність надання послуг туристам на своїх об’єктах. Наявність сертифікату надає можливість новим та існуючим зеленим садибам долучитись до міжнародної мережі об’єктів агротуризму Країн Причорноморського басейну.

Також у рамках Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва діють два освітні проекти, що надають всебічну методологічну підтримку із започаткування та ведення діяльності зеленої садиби.

Проект «Школа агротуризму» має на меті надання знань з організації сільського туризму, створення успішного бізнесу у сфері екологічно чистого сільського господарства, тваринництва. Цей проект допомагає селянам, безробітним, студентам, звільненим бійцям АТО працевлаштуватися через зайняття підприємницькою діяльністю у цій сфері.

Окрім цього, продовжує діяльність проект «Етносело» – залучення до зеленого туризму людей з обмеженими можливостями», який спрямовано на підвищення зайнятості малорухливих груп населення.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також