Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Жителям Запорізької області загрожує поліомієліт: врятує щеплення

24 жовтня 2018 - 09:47

На сьогодні Всесвітньою  організацією охорони здоров'я у світі офіційно визначено три країни, ендемічні по поліомієліту: Пакистан, Афганістан, Нігерія. Але Україна, на жаль, може стати четвертою в цьому списку.

30 червня і 7 липня 2015 року захворіли гострими млявими паралічами двоє дітей, які проживають на Закарпатті. У вересні 2015 року від цих дітей виділені віруси поліомієліту. Після вивчення вірусів у міжнародній референс-лабораторії м. Гельсінкі було визначено, що це - два вакциноасоційовані штами поліовірусу, і вони на 20% та 26% відповідно мають властивості "дикого" поліовірусу (вірусу, який у минулому викликав епідемії поліомієліту по всьому світу).

Крім цього, був зроблений висновок, що такі віруси циркулюють в Україні вже кілька років. Оскільки за кожний рік вільної циркуляції в недостатньо імунному суспільстві вірус набуває 10% властивостей «дикого» поліовірусу, то через 7-8 років в Україну може повернутися поліомієліт, спричинений справжнім "диким" вірусом.

За словами медиків, у країні через багаторічне низьке (менше 50%) охоплення дитячого населення щепленнями проти  поліомієліту відсутній необхідний імунний прошарок. А в малоіммунному суспільстві вірус має можливість проходити тривалі пасажі через організми нещеплених осіб і «повертати» властивості «дикого» (патогенного) штаму.

У зв’язку з цим в Україні у жовтні 2015 року оголошено спалах поліомієліту. Єдиними  реальними і ефективними заходами щодо усунення спалаху є щеплення живою поліомієлітною вакциною не менше  95%  підлеглого дитячого  населення. Щоб зупинити циркуляцію вірусу, в Україні протягом 2015-2016 років проведено три тури масової імунізації проти поліомієліту і, як наслідок, спалах локалізовано та ліквідовано.

За інформацією Запорізького  обласного лабораторного Центру МОЗ України, по національному календарю щеплень дитина до 18 років повинна отримати шість щеплень проти поліомієліту, з них перші два – інактивованою поліовакциною, останні – живою оральною поліовакциною. Якщо використовуються комбіновані вакцини, які в своєму складі мають інактивовану поліовакцину, то дитина може отримати до чотирьох щеплень цими комбінованими вакцинами та, відповідно, отримати не дві, а чотири дози інактивованої поліовакцини. Тривалий час в Україні був дефіцит інактивованої поліовакцини, що не дозволяло своєчасно розпочати вакцинальний комплекс.

На сьогодні як Україна, так і Запорізька область  забезпечені інактивованою поліовакциною, забезпеченість живою оральною поліовакциною також цілком достатня, тому залишилось головне – привести свою дитину до лікаря та зробити щеплення.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 799-го дня війни

Заступник голови обласної державної адміністрації Семікін Михайло Олександрович

Заступник голови обласної державної адміністрації Будяк Наталія Юріївна

Уникати масових скупчень та долучатися до Великодніх служб онлайн закликають у Запорізькій єпархії ПЦУ та Нацполіціі

Заклади охорони здоровʼя області реформують

Заступник голови обласної державної адміністрації Щербаков Олександр Валерійович

Команда Запорізької обласної державної адміністрації  поповнилася трьома новими заступниками

В Запорізькій області посилять безпекові заходи напередодні Великодніх свят

Перший Саміт миру для України стане платформою, що розпочне майбутній мирний процес

«Прийшов час замінити хлопців», – так Іван Скобенко пояснив своє рішення приєднатися до ЗСУ

Запорізький бізнес може долучитися до публічних закупівель через Prozorro Market

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області