Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Ще чотири запорізьких підприємства, де працюють особи з інвалідністю, отримають пільги з оподаткування

18 грудня 2018 - 10:38

На засіданні регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю у Запорізькій області, яке провела директор Департаменту соціального захисту населення Світлана Абдурахманова, розглянуто заяви від підприємств щодо отримання дозволу на право користування пільгами з оподаткування.

До комісії звернулися керівники чотирьох підприємств: Запорізького виробничого підприємства «Неон» Українського товариства глухих, підприємства «Домінус-05» громадської організації сімей інвалідів з дитинства «Нове життя»,  обласної організації Українського товариства глухих та підприємства «Рассвет-Плюс» громадської організації інвалідів – осіб з пересадженими органами «Надія на життя».

На  виробничому підприємстві «Неон» Українського товариства глухих працює 116 осіб, з них 63 особи з інвалідністю, що становить 54%. Основним видом діяльності  є виробництво та реалізація трансформаторів малої та середньої потужності. Підприємство також виконує роботи промислового характеру: ремонт електродвигунів, трансформаторів, котушок, різання давальницької сировини на заготовки, ремонт медичного обладнання, виготовляє іншу продукцію: металеві вироби (шафи для робочого одягу, верстати), дерев’яні щити та тару, вузли та деталі для електротехнічного обладнання тощо.

На підприємстві створена група розробки нових видів продукції, яка  понад п’ять років щорічно розробляє та впроваджує у виробництво нові вироби трансформаторів згідно із замовленнями споживачів. Зокрема, у цьому році розроблені та запущено виробництво нових зварювальних трансформаторів, на які підприємство у 2019 році планує збільшити обсяг  на 2,5 млн. грн. На підприємстві в 2,5 разу зросли роботи промислового характеру, що допомагає  забезпечити роботою працівників з інвалідністю.

Підприємство створено з метою навчання осіб з інвалідністю по слуху посильним для них професіям, їх працевлаштування та соціальної реабілітації. Основним напрямком  є пошук та організація виробництва продукції, яку можуть виготовляти люди з вадами слуху. На підприємстві всі робочі місця для осіб з інвалідністю атестовані згідно з індивідуальною програмою реабілітації.

На підприємстві «Домінус-05» громадської організації сімей інвалідів з дитинства «Нове життя» працює дві особи з інвалідністю. Основним видом діяльності  є виробництво постільної білизни та робочого одягу.

Підприємство займається працевлаштуванням та організацією праці вдома для осіб з інвалідністю, які не можуть ходити, але бажають працювати. Тут також  здійснюють безкоштовний ремонт одягу для членів громадської організації сімей інвалідів з дитинства «Нове життя».

У Запорізькій обласній організації Українського товариства глухих працює 24 особи, з них 15 осіб з інвалідністю (63%). Організація  здійснює свою статутну діяльність по соціальному захисту осіб з інвалідністю зі слуху на території Запорізької області та робить усе можливе, щоб ліквідувати існуючий бар’єр  між глухими і оточуючими, створює максимально можливі умови для життя, трудової діяльності, творчості і відпочинку осіб з інвалідністю зі слуху.

На обліку в організації зареєстровано  2492 особи з інвалідністю зі слуху, із них 198 дітей. Протягом 2018 року організацією надано допомогу на 2462 звернення з проханням допомогти у вирішенні медичних, пенсійних, правових питань, оформлення субсидій тощо.

Запорізька обласна організація УТОГ є неприбутковою, фінансування  здійснюється тільки на заробітну плату працівникам організації.

Тож її успішна робота  залежить від підтримки держави, однією з найбільш вагомих умов якої є надання пільг з оподаткування. Це дасть можливість  фінансувати заходи з соціального захисту осіб з інвалідністю та утримувати інфраструктуру (клуби, територіальні організації), яка обслуговує осіб з інвалідністю.

Підприємство «Рассвет-Плюс» громадської організації інвалідів – осіб з пересадженими органами «Надія на життя» налічує сім працівників, з них четверо - особи з інвалідністю (57%). Підприємство створено у 2005 році для вирішення проблем трудової реабілітації осіб з інвалідністю І групи. Спеціалізація діяльності підприємства – це інжинірингові послуги (розробка проектної документації у сфері будівництва, виконання електромонтажних робіт), поліграфічна діяльність, виробництво  виробів з деревини, зокрема, паливних брикетів.

На підставі цієї інформації члени регіональної комісії одностайно проголосували за рішення рекомендувати голові облдержадміністрації надати дозвіл на право користування пільгами з оподаткування цим підприємствам з 01.01.2019 року.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Запорізькі фермери отримали насіння від міжнародних партнерів

Іван Федоров про дезінформацію та фейки

«Чудово, що в нас є укриття – ми можемо відвідувати не тільки уроки, а й секції», – діти Кушугумської громади похизувалися міністру освіти України

Розвиток освіти в умовах воєнного стану – тема педагогічного форуму в Запоріжжі

ЄМК ДП «Запорізький експертно-технічний центр Держпраці» – на приватизаційному аукціоні

«Хтось мав це робити»: у Запоріжжі вшанували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи

«Ми відчуваємо, що не самотні, адже нас підтримують та допомагають»: діти-сироти отримали ноутбуки від благодійників

Спортивне орієнтування: «Їжаки» з Запоріжжя шукають шлях до перемоги

Компенсації за працевлаштування ВПО: оновлено послугу на порталі Дія

Контррозвідка СБУ встановила особу резидента російського гру, який планував терористичний акт в багатолюдному місці Запоріжжя

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 326 разів ударили по Запорізькій області