Заступник начальника управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Ігор Мещан повідомив, що нинішнього року на оздоровлення дітей з обласного бюджету виділяється майже 1,7 млн. грн. З державного бюджету на оздоровчі програми управлінь у справах сім’ї та молоді, освіти і науки облдержадміністрації виділено 315 тис. грн. До того ж Урядом на виконання Програми відпочинку та оздоровлення дітей додатково надається нашій області 500 тис. грн.
Розпорядженням голови облдержадміністрації від 15.03.04 № 110 „Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей та підлітків влітку 2004 року” для базових дитячих оздоровчих центрів встановлено деякі пільги.
В області в дитячих оздоровчих таборах організовані профільні та спеціалізовані зміни:
- оздоровлення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;
- оздоровлення обдарованих і талановитих дітей, дітей-інвалідів, а також дітей з девіантною поведінкою.
Державною програмою, яка діє до 2008 року, також передбачено виділити з обласного та міського бюджетів кошти на оздоровлення дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей, дітей працівників органів внутрішніх справ, військовослужбовців і журналістів, які загинули під час виконання службових обов’язків.
Загалом до кінця літа планується оздоровити понад 213 тис. дітей віком від 6 до 18 років.
Щотижня обласна комісія з питань організації відпочинку дітей здійснює об’їзд дитячих оздоровчих центрів з метою контролю якості надання оздоровчих послуг. За словами Ігоря Мещана, на сьогодні найкращими є оздоровчі центри „Супутник” комбінату „Запоріжсталь” та „Маяк”, який належить „Мотор Січі”. Водночас комісія виявила суттєві порушення в діяльності деяких дитячих таборів, які знаходяться на території Якимівського району. На Великому Лузі та в селищі Алтагір (Якимівський р-н) встановлено стаціонарні пости, проводяться профілактичні рейди бригад по узбережжю, в таборах створені консультативні пункти ДАІ УМВС центру соціальних служб для молоді.
Прес-служба облдержадміністрації