Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Валерій Баранов: «Прихід нової влади – це шанс, і наскільки ми його використаємо, залежить від кожного з нас»

3 липня 2014 - 11:10

В облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» з представниками правоохоронних органів та бізнесу, присвячене питанню зменшення тиску на підприємців та недопущення здійснення неправомірних перевірок суб’єктів господарювання, яке провів голова ОДА Валерій Баранов.

Вітаючи учасників, керівник області наголосив, що для нього  вкрай важливим є налагодження співпраці з бізнесом, створення комфортних умов для його роботи та подальшого розвитку.

- Ми виконуємо домовленості, які були досягнуті між владою, правоохоронними та контролюючими органами та бізнесом, і сьогоднішня зустріч – тому підтвердження. Але прошу представників бізнесу закцентувати увагу не на поодиноких випадках, а на системних проблемах, які стосуються більшості підприємців, щоб ми могли намітити план дій для їх розв’язання. Переконаний, що ця зустріч буде конструктивною та результативною, - зазначив Валерій Баранов.

Як повідомила голова регіонального союзу підприємців Ірина Лех, в області продовжується процвітання нелегального підприємництва: представники правоохоронних органів приїжджають, вилучають товари підприємців, а повертають їх після отримання хабара. Також вона наголосила на бездіяльності правоохоронців, коли до них звертаються суб’єкти підприємницької діяльності, які повідомляють про порушення закону, але результативної роботи немає.

- Представники бізнесу брали активну участь у Майдані, ми сподівалися, що нова влада підтримає малий та середній бізнес, який у такий скрутний для країни час забезпечує людей роботою, а бюджет – податками. Але поки що ми цього не бачимо, хоча всі робимо спільну справу: працюємо на розвиток регіону, - зазначила Ірина Лех.

За словами голови правління ГО «Бізнес-Союз «Порада» Олени Єрьоменко, представникам бізнесу доводиться платити правоохоронним органам, щоб вони боролися зі стихійної торгівлею. Мається на увазі не стихійна торгівля пенсіонерами врожаєм зі свого городу, а нелегальна робота торгових точок, магазинів тощо. За її словами, в середньому це коштує близько 6 тис. грн.

- Ми вже неодноразово мали проблеми, коли підприємець пише заяву щодо протиправних дій представників правоохоронних органів, але в результаті отримує не вирішення проблеми, а появу нових: до нього приходять з перевірками, конфісковують товар. Які гарантії можуть дати представникам бізнесу правоохоронні органи, щоб вони могли сміливо писати заяву та повідомляти про протизаконні дії людей у формі? Наразі це дійсно небезпечно, люди наражають себе та свій бізнес на небезпеку, - наголосила Олена Єрьоменко.

Більшість виступаючих висловлювали свої претензії органам прокуратури і вимагали розв’язання проблем від присутнього на нараді прокурора області Олександра Шацького.

Олександр Шацький, у свою чергу, наголосив, що підприємці, які активно виступають на камери та кажуть про протиправні дії влади, міліції та прокуратури, офіційно, при наданні свідчень, про це не кажуть, що також ускладнює роботу правоохоронців. Також він наголосив, що його двері завжди відчинені,  він готовий до співпраці, але бізнес має писати заяви та давати свідчення, щоб у працівників прокуратури було підґрунтя для відкриття кримінальної справи та проведення розслідування.

- Для розв’язання кожної проблеми нам необхідні конкретні факти, щоб ми могли порушити кримінальну справу, допитувати свідків та підозрюваних. Ми визнаємо, що дійсно є  багато проблем з бізнесом, але на розслідування витрачається дуже багато часу, це копітка робота, яку не можна виконати за два дні. Наприклад, за однією кримінальною справою ми повинні провести перевірки на 50 підприємствах, при цьому блокуючи їх роботу. Ми притягаємо до відповідальності правоохоронців, які вчиняють протиправні дії, та максимально поширюємо інформацію про такі факти. Я на своїй посаді лише чотири місяці, і, на жаль, за такий термін не можна змінити всю систему. Переконаний, що після реформування МВС ми повністю  очистимо правоохоронні органи від таких кадрів, - зазначив начальник Головного управління МВС у Запорізькій області Віктор Ольховський.

Підбиваючи підсумки засідання, яке тривало майже дві години, Валерій Баранов наголосив, що неможливо вирішити всі проблеми за один день, цьому має передувати тривала та копітка робота і органів влади, і правоохоронців, і бізнесу, і просто громадян.

- Прихід нової влади – це лише шанс, і наскільки ми його використаємо, залежить від кожного з нас. Крім нового Президента країна повинна отримати новий парламент, провести перевибори на місцях. А те, що сьогодні ми всі тут зібралися, – це вже результат, адже ми налагоджуємо діалог, якого раніше не було. Такі зустрічі стануть регулярними і, переконаний, результативними для всіх нас, - підбив риску Валерій Баранов.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 335 разів ударили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 794-го дня війни

«Робіть вибір для себе та насолоджуйтесь своєю роботою все життя»: у Запоріжжі відбувся кар’єрний форум для молоді

Продовжуємо підтримку наших захисників необхідною технікою та приладами

Поліція Запоріжжя посилює безпекові заходи напередодні релігійних свят

Середня, професійна та вища освіта мають працювати у взаємодії заради розвитку

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 536 разів ударили по Запорізькій області

Запорізькі фермери отримали насіння від міжнародних партнерів

Іван Федоров про дезінформацію та фейки

«Чудово, що в нас є укриття – ми можемо відвідувати не тільки уроки, а й секції», – діти Кушугумської громади похизувалися міністру освіти України