Новини

Конкуренція – передумова розвитку демократичного суспільства

29 серпня 2006 - 15:27

Голова територіального відділення розповів журналістам про пріоритети діяльності очолюваної установи. Серед основних напрямків роботи – сприяння розвитку та захисту конкуренції, запобігання монополізації товарних ринків, захист підприємців та споживачів від зловживання монопольним становищем на ринку та від недобросовісної конкуренції тощо. За словами Олександра Білого, сучасна система національного антимонопольного законодавства базується на Законі України «Про захист економічної конкуренції».

Керуючись ним, а також іншими законодавчими актами в своїй діяльності, обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України з початку року виявило та припинило 14 порушень законодавства про захист економічної конкуренції (зловживання монопольним становищем), 6 - у вигляді антиконкурентних дій органів влади, органів місцевого самоврядування та органів адміністративно-господарського управління та контролю, 33 - у вигляді неподання інформації на запит голови відділення у встановлені строки, 6 – за фактом недобросовісної конкуренції. Всього відділенням припинено 59 порушень законодавства про захист економічної конкуренції та 13 дій, що мали такі ознаки.

Олександр Білий зазначив, що територіальне відділення постійно проводить моніторинг ринку хліба, нафтопродуктів, інших життєво важливих для суспільства ринків:

- У разі будь-яких змін на ринку, постійний моніторинг дозволяє більш оперативно реагувати на порушення антимонопольного законодавства, - зазначив посадовець.

Наприкінці брифінгу Олександр Білий відповів на запитання журналістів.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також