Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Децентралізація

Локомотивами децентралізації в Запорізькій області є молоді сільські і селищні голови

25 червня 2015 - 12:09

Локомотивами децентралізації в Запорізькій області є молоді сільські і селищні голови

Впровадження надзвичайно важливої для кожної території реформи з децентралізації влади вимагає освічених, добре обізнаних на законодавстві, компетентних і авторитетних кадрів. Про це директор Офісу Реформ в Запорізькій області Олександр Свистун напередодні мав розмову з мешканцями Розівського району.

За його словами, підвищити освітній рівень місцевих керівників та ентузіастів, готових долучитися до реформування місцевого самоврядування, покликаний навчальний модуль «Реформування місцевого самоврядування та децентралізація влади». Сьогодні розробкою дистанційного курсу спільними зусиллями займаються Дніпропетровський регіональний інститут державного управління при Президентові України, Запорізька облдержадміністрацієя та Офіс Реформ в Запорізькій області.

«Наше завдання – дати необхідні знання всім, хто не боїться працювати і втілювати в життя зміни на краще. Децентралізаційні процеси в Україні – це безмежне джерело можливостей для молоді, особливо для сільської молоді», - зауважив керівник Офісу Реформ в Запорізькій області.

На переконання Олександра Свистуна, об`єднання в спроможні, тобто самодостатні і економічно мотивовані громади, стануть стимулом для молодих мешканців не шукати кращої долі по всіх усюдах, а залишатися на малій Батьківщині, розвивати її потенціал.

- Не секрет, що за останні роки з мапи України зникло кілька сотень сіл. Села вмирають тому, що молодь шукає будь-яких можливостей покинути батьківську хату, рідне село і влаштуватися на роботу в найближчому місті, а то й за кордоном. Мета реформи - зробити кожне село комфортним місцем проживання, справді найріднішим і найкращим місцем на землі, - підкреслив Олександр Свистун.

До того ж, як свідчить досвід спілкування з громадами, ті сільські та селищні ради, які очолюють молоді керівники, більш відкриті для змін.

- Немає нічого дивного, що досвідчені сільські голови, які вже пережили кілька невдалих спроб переформатувати стосунки між центром і територіями, з острахом ставляться до реформи. Натомість молоді керівники, які вже встигли перейнятися проблемами громад та вивчити переваги реформи, є локомотивами децентралізації, - зауважив Олександр Свистун і навів для прикладу голів Новоалександрівської, Григорівської, Кушугумської та інших сільських рад.

 

Прес-центр Офісу Реформ

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 816-го дня війни

У Запоріжжі вшанували пам'ять жертв політичних репресій

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 459 разів ударили по Запорізькій області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 815-го дня війни

Незламний запорізький бізнес

Жителі регіону – про майбутнє Запорізького краю

Запоріжжя перезавантажується: плани розвитку регіону окреслив голова ОДА Іван Федоров на «Запорізькій платформі співпраці та розвитку 2024»

Життя під час війни: виклики для Запорізької області

«Запорізька платформа співпраці та розвитку» – формула успішного майбутнього

У 1944 році через примусову депортацію «совєтами» понад 190 тисяч кримських татар втратили дім, свої сімʼї та навіть життя

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області