У Запоріжжі відбулися обласні консультації щодо визначення Цілей Сталого Розвитку для України на період до 2030-го року, проведені Фондом народонаселення ООН в Україні за підтримки обласної державної адміністрації. На захід зібралося численне представництво запорізьких бізнесменів, промисловців, галузевих експертів, активної громадськості.
Вітаючи учасників зібрання, заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін нагадав слова Президента України, який, виступаючи на саміті ООН у вересні 2015 року, зазначив, що «для досягнення Цілей Сталого Розвитку на національному рівні Україна здійснюватиме нові програми і проекти, які на практиці забезпечать макроекономічну стабільність, екологічний баланс та соціальну згуртованість».
- Запорізька область має потужний потенціал – ресурсний, інтелектуальний, людський – для включення у цей процес і здійснення перетворень, які відповідають сучасним викликам. Ми розуміємо, що наш регіон є невід’ємною частиною глобального світу, тому подальший розвиток неможливий, якщо ми залишатимемося осторонь, - зазначив посадовець.
Представник Фонду народонаселення ООН в Україні Каспар Пік та його заступник Павло Замостьян презентували учасникам заходу Цілі розвитку тисячоліття – глобальну програму, яка вступила в силу 1 січня 2016 року. Із них 17 Цілей Сталого Розвитку є частиною Порядку денного на період до 2030 року, прийнятого світовими лідерами на історичному саміті ООН у вересні 2015 року. Вони стосуються всіх людей, протягом наступних 15 років країни будуть спрямовувати свої зусилля на подолання бідності, боротьбу з нерівністю та усунення негативних проявів кліматичних змін.
Учасники консультацій ознайомилися зі стратегічними напрямами довгострокового розвитку у розрізі 17 Цілей та 169 завдань, згрупованих за економічним, екологічним, соціальним та управлінським вимірами.
Особливо жваву дискусію викликали такі питання як визначення найбільш важливих Цілей Сталого Розвитку для України в цілому і найбільш пріоритетних для Запорізької області; наскільки реалістичним є їх досягнення та яких заходів для цього потрібно вжити тощо.
Як зазначили організатори, результати обговорення будуть враховані у процесі розроблення національної доповіді щодо Цілей Сталого Розвитку, яка об`єднає рекомендації учасників консультацій та експертів стосовно напрямів реалізації ЦСР в Україні та їх інтеграції у національні плани, стратегії та програми. Висновки консультацій на національному та місцевому рівнях щодо 17 Цілей Сталого Розвитку стануть основою для розробки нової Рамкової програми партнерства між Україною та ООН на 2018-2022 роки.
Управління у справах преси та інформації