Пошук

Архів новин

Важливо

НАЗК

PPU

DSVV

e-data

NADUpPrU

AmKU

NADS

UVPZp

DAEE

AB

ZRCZ

GUMNSUZp

PFZU

OCPVM

DOZ

DOiN

DSZN

  • Інформація для ЗМІ
  • »
  • Новини
  • »
  • Оформити паспорт для безвізової поїздки до країн ЄС можна в будь-якій міграційній службі області
Оформити паспорт для безвізової поїздки до країн ЄС можна в будь-якій міграційній службі області

Новини | 19/05/2017 12:41

Оформити паспорт для безвізової поїздки до країн ЄС можна в будь-якій міграційній службі області

Установлення безвізового режиму з країнами Європейського Союзу викликало ажіотажний попит на біометричні паспорти. У зв’язку з цим начальник  управління Державної міграційної служби в Запорізькій області Олександр Харіна провів брифінг, на якому дав роз’яснення щодо порядку оформлення документів, необхідних  для безвізового в’їзду до країн ЄС.

Посадовець підкреслив, що безвіз поширюється лише на власників біометричних паспортів. Оформити цей документ можна в будь-якому підрозділі міграційної служби України незалежно від місця реєстрації. Зокрема, в Запорізькій області адміністративні послуги по оформленню закордонних та внутрішніх паспортів нового зразка надають усі 29 територіальних підрозділів служби. Для оформлення документа для виїзду за кордон необхідно звернутися до найближчого підрозділу. При собі треба мати внутрішній паспорт, ідентифікаційний код та їх копії, а також за наявності – закордонний паспорт. Олександр Харіна зауважив, що якщо у громадянина є діюча Шенгенська віза, то оформляти біометричний паспорт нема необхідності.

- Не треба створювати ажіотаж. Часом люди навіть не планують поїздку, а запасаються закордонним паспортом «на потім», таким чином утворюючи черги. Якщо у 2016 році міграційними службами області було видано 81 тисячу закордонних паспортів, то з початку цього року, коли безвіз став реальністю, - біля 25 тисяч. Достатньо ж звернутися за документом за місяць до запланованої поїздки.  Адже звичайний строк його оформлення займає 20 робочих днів, терміновий – сім робочих днів, - наголосив посадовець.

Вартість оформлення закордонного паспорта за 20 днів становить 557,32 грн., за сім днів – 810,32 грн.

Олександр Харіна також пояснив, що записатися в чергу на отримання паспорта можна, як безпосередньо звернувшись до відповідного підрозділу, так і онлайн. Електронна черга вже працює в обласному управлінні, Шевченківському, Вознесенівському, Дніпровському районах м. Запоріжжя та в міграційних службах Мелітополя і Бердянська.

Охочим подорожувати країнами Євросоюзу також слід знати, що безвіз передбачає короткотермінове перебування в 30 європейських країнах до 90 днів протягом 180 днів.

При перетині кордону слід мати при собі документи, які підтверджують: мету поїздки, наявність місця проживання/бронювання готелю,  достатніх фінансових засобів (не менше 50 євро на добу), зворотний квиток, поліс медичного страхування.

На триваліший час перебування в ЄС  необхідно оформити відповідну візу.

Безвіз не дає права на оформлення дозволів на проживання, працевлаштування або навчання в ЄС.

Порушення терміну перебування в ЄС тягне за собою подальшу заборону в’їзду.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Про головне

YouTube_Zoda

IMZO

AD

BV

UPDL

ZORM

Держава турбується про тебе

ZRIO

OCUATO

Teplo

PMB

ProZorro

DK_DM_ATO

ARRZO

"Чорний список" водіїв порушників

ugl

Зміни одне життя

GSiV

OGL

BUDJET

LPL

FSOZO

SRGS

Zapobigania_korypcia

Strategia

PZG_1932_1933

Сhildren from Zaporizhzhya

OKRZK

ECO

EnergyMapZR

ZOTIC

PROON