Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Території області у навчальному режимі готуються ліквідувати наслідки прориву Кременчуцького гідровузла

20 квітня 2018 - 12:40

Зважаючи на потенційну загрозу весняного водопілля, регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій зібралася на позачергове засідання під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Віктора Скоблікова, під час якого обговорила алгоритм дій у разі руйнування і прориву Кременчуцького гідровузла.  

- Сьогодні ми будемо обговорювати підготовку та проведення тренування органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми Єдиної Державної системи цивільного захисту щодо дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій при прориві греблі Кременчуцького водосховища. Зауважу, що це навчальна підготовка, аби кожен підрозділ міг швидко зреагувати у разі прориву гідроспоруд у весняний період, - зазначив Віктор Скобліков.

Подібна ситуація є небезпечною і потребує чіткого розуміння дій керівництва. Адже у разі прориву Кременчуцького гідровузла відбудеться переповнення Кременчуцького водосховища, що у свою чергу призведе до руйнування Кам’янського гідровузла і вся маса води вже з двох водосховищ буде спрямована на ДніпроГЕС.

Директор Департаменту з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації Володимир Шлея повідомив, що внаслідок прориву гідроспоруд Дніпровського каскаду на території Запорізької області утвориться зона катастрофічного затоплення площею 342 кв. км на території Запорізького, Вільнянського, Кам’янсько-Дніпровського, Василівського районів та міста Запоріжжя. У зону катастрофічного затоплення потрапляють 51 населений пункт області з населенням 126 406 осіб.

Учасників засідання ознайомили з Планом реагування при проривах гребель Дніпровського каскаду з утворенням хвиль прориву та катастрофічних затоплень на території області та Планом евакуації, прийому та розміщення населення при катастрофічному затоплені. За підсумками обговорення ухвалено рішення ввести їх у дію. Керівнику робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій регіонального рівня доручено призначити начальника обласного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та визначити його персональний склад.

Департамент з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації має розробити першочергові заходи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та забезпечення оповіщення та збір членів обласного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації для проведення відповідних робіт.

Головам райдержадміністрацій, головам міст обласного значення, які потрапляють до зони можливого катастрофічного затоплення, доручено провести засідання місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на яких  прийняти рішення про введення в дію місцевих планів реагування при проривах гребель Дніпровського каскаду.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 801-го дня війни

Допомагаємо військовим посилювати захист сучасними засобами радіоелектронної боротьби, – Іван Федоров

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 246 разів ударили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 800-го дня війни

Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» відкриє двері для відвідувачів

Допомога армії, безпека та комфорт наших людей – незмінні пріоритети голови ЗОДА Івана Федорова

Великдень-2024: онлайн-трансляція богослужінь

«Антилопи» з Вільнянська здобули перемогу на обласних фінальних іграх «Пліч-о-пліч»

Понад 50 дітей Запорізької області стали новими учасниками патріотичного руху «Байда»

Запорізька обласна державна адміністрація та CIVIC обʼєднали зусилля для захисту цивільного населення

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області