Новини

Сторінки історії Української революції гуртують молодь навколо ідей патріотизму

16 травня 2018 - 12:41

У Запорізькій області триває системна інформаційно-просвітницька робота щодо висвітлення подій Української революції. У її рамках у Запорізькому національному університеті зібралися за круглим столом представники облдержадміністрації, козацьких громадських організацій, запорізькі історики-дослідники та студентська молодь  для того, щоб обговорити тему "Століття Української революції - висновки та уроки минулого для сьогодення та майбутнього".

Як зазначила заступник начальника управління комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Марія Горідько, героїчні подвиги та самовідданість козаків минулого, сміливість української повстанської армії служать прикладом для українських захисників сьогодення. Незламність духу та боротьба за незалежність України триває і нині на прикладах прабатьків.

Заступник голови обласної координаційної ради козацтва Дмитро Сухінін наголосив, що проведення просвітницьких заходів за участю української молоді має вкрай важливе значення для відродження української самосвідомості та традицій. За ініціативи обласної ради козацтва найближчим часом низку таких заходів буде проведено в районах та містах області.

Громадський активіст розповів, що в День пам’яті та примирення запорізькі козаки та представники громадської козацької історичної бібліотеки ім. князя Д.І. Вишневецького побували у військовому санаторії Міністерства оборони України в м. Приморськ, де провели зустріч з працівниками закладу та військовослужбовцями на реабілітації,  передали їм патріотичну літературу.

Козацький актив також взяв участь у проведенні Дня євроатлантичної інтеграції у військовій частині 3033 Національної гвардії України. Разом із військовослужбовцями громадські активісти обговорили історію та причини створення НАТО, політичну та військову діяльність, воєнно-політичну ситуацію в Україні. Особливу увагу було приділено питанням подальшого укріплення обороноздатності держави.

- Завдяки роботі координаційної ради козацтва при облдержадміністрації запорізька молодь відкриває для себе нові сторінки в історії України та активно гуртується навколо ідей патріотизму. Це стає стимулом для того, щоб нове покоління відчувало себе частиною української нації і бачило своє майбутнє на теренах рідної держави, - зазначив Дмитро Сухінін.

Учасникам  заходу також було презентовано перший випуск нового інформаційного проекту – альманах «Українське патріотичне козацтво».

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також