Новини

Запорізькі лісівники зустрічають професійне свято вагомими досягненнями

14 вересня 2018 - 12:05

Напередодні Дня працівників лісу своє професійне свято відзначили працівники лісогосподарської галузі області. З цієї нагоди їх привітав заступник голови облдержадміністрації Олександр Бабанін.

- Для Запорізької області ліси - це безцінний дар, особливе багатство. Брудне повітря, загазованість, шкідливі викиди заводів позначаються на екології області, а відтак і на здоров’ї її жителів.  Наша область через свої кліматичні умови є лісодефіцитною,  лісистість території становить лише 3,9% – це найменший показник серед областей України. Тож ваша робота по збереженню та розмноженню лісів, парків, зелених насаджень, заповідних територій, без перебільшення, є стратегічно важливою, - зазначив посадовець.

Зважаючи на важливість ефективної охорони та відтворення лісів, у цьому році прийнято Програму розвитку лісового фонду Запорізької області на період 2018 - 2022 років.

Відповідно до Програми до кінця року планується висадити 603 га нових лісів. На сьогодні створено 34 га нових ґрунтозахисних лісових насаджень, підготовлено 470,6 га ґрунту під посадку лісових культур, виконано доглядів за лісовими культурами на площі 138 га, заготовлено 364 кг лісового насіння для висівання в лісових розсадниках, висіяно насіння для вирощування посадкового матеріалу на площі 5,7 га.

Для попередження лісових пожеж у 2018 створено протипожежні мінералізовані смуги протяжністю 1155 км, проведено доглядів за протипожежними мінералізованими смугами протяжністю 4274 км. Як наслідок, кількість і площа лісових пожеж  цього року в рази менша за попередні роки. На сьогодні в лісах Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства сталося 54 лісові пожежі, при цьому пройдена вогнем площа  склала 48,2 га., тоді як за відповідний період 2017 року сталося 260 пожеж на площі 693,77 га.

Завдяки Програмі здійснено капітальний ремонт протипожежної та іншої техніки на суму 611,1 тис. грн.

Крім цього, за рахунок підтримки ресурсних підприємств вдалося збільшити автопарк лісогосподарських підприємств:  ДП «Бердянське ЛГ», ДП «Запорізьке ЛМГ», ДП «Кам’янсько-Дніпровське ЛМГ», ДП « Мелітопольське ЛМГ», ДП «Пологівське ЛМГ».

Щорічно до Дня працівника лісу в області підбивають підсумки роботи серед працівників та колективів лісогосподарських підприємств.

Так, серед лісогосподарських підприємств кращих результатів досяг і посів І місце колектив ДП «Мелітопольське лісомисливське господарство»; ІІ місце - ДП «Пологівське лісомисливське господарство»;  ІІІ місце - ДП «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство».

Олександр Бабанін вручив грамоти облдержадміністрації кращим колективам та працівникам лісомисливської галузі області.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також