Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Для запорізьких військових започатковано адаптацію до мирного життя за програмою НАТО

12 листопада 2018 - 10:43

У рамках укладеного Меморандуму між Головним управлінням Національної гвардії України та Міністерством соціальної політики України щодо співпраці та взаємодії, здійснення комплексу заходів з реалізації прав та соціальних гарантій військовослужбовців передбачається впровадження досвіду країн-учасниць НАТО за програмою психологічної декомпресії комбатантів на етапі виходу з району виконання службово-бойових завдань в екстремальних (бойових) умовах.

Підготовка військовослужбовців Нацгвардії до виконання бойових завдань та їх реабілітація після повернення із зони антитерористичної операції відбувається за адаптованою програмою НАТО. Запорізька область є пілотною щодо впровадження цієї програми, тож військові запорізьких частин уперше випробують на собі її ефективність. Про це повідомили у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.

Наразі до санаторію медичної реабілітації «Глорія» у м. Приморськ для надання психологічної реабілітації прибула перша група військовослужбовців Нацгвардії у складі 15 осіб. Загалом планується надати підтримку в цьому оздоровчому закладі 45 військовослужбовцям.

За інформацією психологічної служби Національної гвардії України, в межах «Програми декомпресії SAS (Закінчення місії)» військовослужбовці пройдуть 3-4-денну програму психологічного та фізичного відновлення, що має допомогти їм адаптуватися в мирному житті. У той же час, у разі необхідності реабілітація може тривати до 18 днів.

Програма передбачає два основні напрями: спільні тренінги для фахівців соціальної сфери і фахівців Нацгвардії і безпосередньо соціально-психологічна допомога учасникам бойових дій під час проходження декомпресії. Варто відзначити, що з військовослужбовцями працюватимуть психологи, які самі виконували завдання у зоні антитерористичної операції.

Довідково: Протягом 2014-2018 рр. психологічною службою НГУ проведено понад 45 міжнародних навчальних проектів, під час яких вивчався досвід країн-партнерів щодо психологічного відновлення особового складу після виконання СБЗ в екстремальних (бойових) умовах служби. За основу взято робочі програми військових Франції та США, які протягом останніх десяти років успішно реалізуються на Європейському континенті після заморських кампаній. Програмою передбачається психологічне та фізичне відновлення особового складу на етапі здійснення маршу в пункти постійної дислокації підрозділів. Програма має на меті переключення внутрішнього стану комбатанта з екстремальних умов, підготовка до умов мирного життя, запобігання розвитку психічних травм, формування навичок щодо керування стресом - заспокоєння. Першим завданням  програми є презентація комбатанту рівня турботи держави про свого захисника. У контексті програми передбачається комплекс заходів щодо зняття надлишкового обсягу адреналіну, підготовки до зустрічі з рідними та умовами мирного життя, скринінг психічного та фізичного здоров'я.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Впродовж доби окупанти 402 рази вдарили по Запорізькій області.

Привітання голови Запорізької обласної державної адміністрації Івана Федорова з Великоднем

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 345 разів ударили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 801-го дня війни

Допомагаємо військовим посилювати захист сучасними засобами радіоелектронної боротьби, – Іван Федоров

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 246 разів ударили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 800-го дня війни

Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» відкриє двері для відвідувачів

Допомога армії, безпека та комфорт наших людей – незмінні пріоритети голови ЗОДА Івана Федорова

Великдень-2024: онлайн-трансляція богослужінь