"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Начальник головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Віктор Панкратов на брифінгу у прес-центрі облдержадміністрації доповів про ситуацію з ліквідації заборгованості по виплаті заробітної плати

22 червня 2004 - 14:31

Нещодавно виданим Указом Президента України визначено завдання -  до 1 грудня поточного року у державі має бути повністю ліквідована заборгованість з виплати заробітної плати. Про стан вирішення цієї надзвичайно важливої проблеми у Запорізькій області  на черговому брифінгу у прес-центрі облдержадміністрації доповідав начальник головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації  Віктор Панкратов.

Відомо, що половину доходів населення складає заробітна плата. За інформацією доповідача, за середньомісячним розміром вона у нашій області посідає третє місце в Україні – у травні за оперативними даними вона склала майже 647 гривень (попереду м. Київ та Донецька область). Порівняно з минулим роком зарплата зросла на 28,5 відсотки. На жаль, дуже великою є відмінність між розмірами зарплати   у розрізі галузей  та  територій: наприклад, 900 гривень у промисловості проти 318 у сільському господарстві або 350-400 гривень у бюджетній сфері, в Енергодарі – 1400, а у Великобілозерському районі – 282 гривні.

Та попри таку величезну диференціацію зарплати органи влади турбує чимала заборгованість з її виплат на більшості територій і багатьох підприємствах. Ситуація ж із погашенням заборгованості  в області, на жаль, є  незадовільною. З 36 млн. гривень боргу, станом на початок року, впродовж 5 місяців  поточного року  виплачено лише близько 14 млн. гривень. І в той же час 16,5 млн. гривень заборгованості утворено вже у поточному році. Збільшення боргу відбулось передусім за рахунок промислових,  будівельних, транспортних і сільськогосподарських підприємств. На 1 червня заборгованість з виплати зарплати становиЛА майже 42 млн. гривень.

Серед підприємств державної форми власності у лідерах-боржниках перебувають, зокрема,  ДП „Радіоприлад”, Бердянський завод скловолокна, казенний завод „Трамплін” та інші. Чимала доля боргу припадає на підприємства комунальної форми власності. Лише по Запоріжжю вони перевищили 1,7 млн. гривень, чималі борги мають комунальні підприємства Енергодару, Василівського, Великобілозерського, Гуляйпільського, Мелітопольського, Михайлівського, Токмацького, Чернігівського районів.

З початку року лише кільком районам – Заводському, Оріхівському, Орджонікідзевському, Чернігівському та місту Бердянську - вдалося  поліпшити стан справ із заборгованості. А в місті  Енергодарі, Жовтневому,  Запорізькому і Мелітопольському районах навпаки, борги значно зросли. Знизили темпи погашення боргу по виплаті зарплати працівникам 33 підприємств-банкрутів та тих, що перебувають у стадії санації – а це 38 відсотків загального обсягу заборгованості по області.

Для поліпшення ситуації, наголосив В. Панкратов, облдержадміністрація  вживає комплекс заходів відповідно до президентського Указу та розпорядження голови облдержадміністрації. Щотижня спеціальна робоча група на чолі з першим заступником голови облдержадміністрації заслуховує керівників окремих територій та підприємств-боржників, порушує питання про розрив контрактів з окремими керівниками, передає матеріали до правоохоронних органів.  За даними територіальної державної інспекції праці, в області  за порушення законодавства про працю на 259 посадових осіб складені й передані до місцевих судів протоколи про адміністративні правопорушення, накладено штрафні санкції на 115 керівників. До правоохоронних органів передано  і матеріали перевірок ще 43 підприємств-боржників щодо притягнення їх керівників до кримінальної відповідальності, у тому числі порушено 19 кримінальних справ. 

Читайте також

Юні ушуїсти провели відкрите тренування

Нові правила адаптивного карантину: ще раз про поділ на «зони»

В Україні зафіксовано +990 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Призов громадян України на строкову військову службу «Весна 2020» завершено

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні 72 168 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано +1172 нові випадки коронавірусної хвороби COVID-19.

Нацгвардійці військової частини 3029 склали присягу на вірність Україні

У Пологівському районі відремонтовано мостовий перехід через річку Конка

Презентовано Єдину інформаційну платформу для популяризації закладів вищої освіти Запорізької області