Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

На брифінгу у прес-центрі облдержадміністрації за участю голови облдержадміністрації Олександра Сіна мова йшла про проблеми і перспективи розвитку торгівлі та побутового обслуговування населення області

27 липня 2004 - 15:12

Олександр Сін проінформував журналістів про результати розвитку торгівлі за останні три роки. Зокрема, загальний обсяг роздрібного товарообігу підприємств торгівлі, включаючи ресторанне господарство, склав у 2003 році 2043,5 млн. грн. проти 1375,9 млн. грн. у 2000 році, що становить 148,5% росту (серед інших областей України наша з цього показника займає 20 місце). Товарообіг на підприємствах обласної спілки споживчих товариств збільшився до 77,4 млн. грн., що складає темп росту 110,6% до 2000 року.

Річний роздрібний товарообіг у розрахунку на душу населення у 2003 році становив 1075 грн. проти 689,9 у 2000. З цього показника наша область замає 7 місце.

У регіональному розрізі за обсягом продаж оптової торгівлі, наголосив доповідач, левову частку займає місто Запоріжжя (89,9%), Бердянськ – 2,7%, Пологівський район – 2,7, Мелітополь – 2%. Такий перекіс негативно позначається на формуванні роздрібних цін на основні продовольчі товари. Випереджальний розвиток оптової торгівлі, значна різниця у товарообігу із роздрібною торгівлею свідчать, що існують великі резерви для збільшення товарообігу роздрібної торгівлі.

Зважаючи на ці проблемні моменти та у зв’язку із закінченням у 2004 році дії програми розвитку торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування населення, акцентував увагу О.Сін, голова облдержадміністрації Володимир Березовський видав розпорядження про розробку нової програми на 2005-2006 роки. При цьому доручив використати нові підходи під час її формування, організувати збір і узагальнення пропозицій, провести широке обговорення проекту серед підприємницьких кіл.

Облдержадміністрація визначила десять пріоритетних цілей і заходів для подальшого поліпшення обслуговування населення області підприємствами торгівлі та побуту. Головний акцент зроблено, підкреслив О.Сін, на повсюдну легалізацію торгівлі, ліквідацію так званих збиткових підприємств, ліквідацію боргів з виплати зарплати та податків до бюджетів, налаштовування тісних зв’язків між вітчизняними товаровиробниками та торгівлею.

У містах і районах передбачено створити робочі групи з обговорення проекту програми, а також консультаційні органи, які б допомогли забезпечити партнерські стосунки між владою та підприємцями, а не впливати чисто адміністративними методами.

„На сьогодні зростання заробітної плати в регіоні не відповідає зростанню товарообігу, зазначив О.Сін. Тому наша мета – зробити все можливе у сфері торгівлі і побутового обслуговування, щоб кошти населення залишались в області”.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 24.09.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 8.00 годину 25.09.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 25.09.2022, 214 доба

Удари ворожих ракет зафіксовані одразу в декількох районах міста Запоріжжя та селі біля обласного центру в Запорізькому районі.

УВАГА!

УВАГА!

Слава усім нашим героям! Слава нашому незламному народу! Звернення Президента. 24.09.2022

Події на фронті, “псевдореферендум”, ситуація навколо ЗАЕС та тимчасово окупованих територіях: Олександр Старух підбив підсумки цього тижня

Надсилайте дані про незаконні референдуми. Усіх винних - покараємо!

Збройна атака на запорізький край триває: поліція задокументувала наслідки ворожих обстрілів

Заява керівника ЗОВА Олександра Старуха щодо незаконних дій окупанта на тимчасово захоплених територіях

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 23.09.2022