"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Сьогодні голова обласної державної адміністрації Володимир Березовський зустрівся з головою Державного комітету України у справах національностей і міграції Геннадієм Москалем

19 серпня 2004 - 14:00

Сьогодні голова обласної державної адміністрації Володимир Березовський зустрівся з головою Державного комітету України у справах національностей і міграції Геннадієм Москалем. Він прибув до нашої області з нагоди відзначення 15-річчя Асоціації національно-культурних товариств Запорізької області.

Володимир Березовський розповів гостю про стан справ у міжнаціональних відносинах на території регіону, охарактеризувавши його як стабільний. Відсутність гострих конфліктів, протистоянь – це доказ виваженої державної політики і її реалізації облдержадміністрацією. Це забезпечується узгодженням дій влади з недержавними громадськими організаціями, національно-культурними товариствами. За безпосередньої підтримки облдержадміністрації вже тричі з великим успіхом проводився Всеукраїнський фестиваль „Ми – українські”, традиційним стало проведення конференції „Державна етнонаціональна політика: правовий та культурологічний аспекти в умовах Півдня України”, видаються книжки мовами національних меншин, проводяться фото та художні виставки тощо.

Геннадій Москаль охарактеризував міжнаціональну обстановку в Україні, де проживають представники 134 націй і народностей і які складають 22% населення країни. Відсутність конфліктів на міжнаціональному грунті за роки незалежності доводить про збалансованість політики у цьому питанні, яка відповідає європейським нормам. Зокрема, це приєднання України до Хартії захисту мов національних меншин, згідно якої 13 мов знаходяться під захистом держави. У цьому контексті голова Держкомітету вважає питання статусу російської мови, яке особливо загострилося під час передвиборчої кампанії, штучно заполітизованим.

За конструктивну співпрацю з регіоном у питанні з міжнаціональних відносин Володимир Березовський вручив Геннадію Москалю медаль „За розвиток Запорізького краю”. На завершення високий гість дав прес-конференцію  для запорізьких журналістів.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також

Глава держави: Вперше за роки незалежності ми перейшли до реальних дій для подолання впливу олігархів на країну

Сім родин вимушених переселенців у Бердянську отримали власне житло

Фестиваль «Ми – українські. WE ARE UKRAINIAN» збирає друзів

Володимир Зеленський: Приватизація – це не про те, скільки держава отримає при продажу, це про сплату податків щомісяця, щороку

Розвиток Бердянська – серед пріоритетів обласної влади та міжнародних донорів

Олександр Старух: «За зриви графіків будівництва однаково відповідальні і замовники, і підрядники»

У Запоріжжі виставили на приватизацію «Особливе конструкторське бюро «ЕЛМІС»

Фронтмен гурту СКАЙ Олег Собчук покидає Запорізьку області та продовжує свій велотур «НЕзалежний»

Результат співпраці з Європейським співтовариством – це нові школи, лікарні та спортивні комплекси

Президент ветував закон, що послаблює відповідальність за недостовірне декларування

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 2 224 992 підтверджені випадки COVID-19