Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Сьогодні голова обласної державної адміністрації Володимир Березовський зустрівся з головою Державного комітету України у справах національностей і міграції Геннадієм Москалем

19 серпня 2004 - 14:00

Сьогодні голова обласної державної адміністрації Володимир Березовський зустрівся з головою Державного комітету України у справах національностей і міграції Геннадієм Москалем. Він прибув до нашої області з нагоди відзначення 15-річчя Асоціації національно-культурних товариств Запорізької області.

Володимир Березовський розповів гостю про стан справ у міжнаціональних відносинах на території регіону, охарактеризувавши його як стабільний. Відсутність гострих конфліктів, протистоянь – це доказ виваженої державної політики і її реалізації облдержадміністрацією. Це забезпечується узгодженням дій влади з недержавними громадськими організаціями, національно-культурними товариствами. За безпосередньої підтримки облдержадміністрації вже тричі з великим успіхом проводився Всеукраїнський фестиваль „Ми – українські”, традиційним стало проведення конференції „Державна етнонаціональна політика: правовий та культурологічний аспекти в умовах Півдня України”, видаються книжки мовами національних меншин, проводяться фото та художні виставки тощо.

Геннадій Москаль охарактеризував міжнаціональну обстановку в Україні, де проживають представники 134 націй і народностей і які складають 22% населення країни. Відсутність конфліктів на міжнаціональному грунті за роки незалежності доводить про збалансованість політики у цьому питанні, яка відповідає європейським нормам. Зокрема, це приєднання України до Хартії захисту мов національних меншин, згідно якої 13 мов знаходяться під захистом держави. У цьому контексті голова Держкомітету вважає питання статусу російської мови, яке особливо загострилося під час передвиборчої кампанії, штучно заполітизованим.

За конструктивну співпрацю з регіоном у питанні з міжнаціональних відносин Володимир Березовський вручив Геннадію Москалю медаль „За розвиток Запорізького краю”. На завершення високий гість дав прес-конференцію  для запорізьких журналістів.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також

Юрій Малашко вітає з Днем міста жителів Мелітополя

У Запоріжжі нагородили переможців двох футбольних чемпіонатів

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

СИТУАЦІЯ ЩОДО РОСІЙСЬКОГО ВТОРГНЕННЯ СТАНОМ НА 24.09.2023, 578 ДОБА

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

72 удари – ворог вів вогонь по 25 населених пунктах Запорізької області

Олексій Кулеба: “Деокупація та реінтеграція торкнуться всіх гілок влади”

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 23.09.2023, 577 доба

За минулу добу ворог здійснив 86 ударів по 27 населених пунктах – внаслідок артобстрілу загинула 82-річна жителька Оріхова

СБУ повідомила про підозру ватажку «особистої армії» гауляйтера захопленої окупантами частини Запоріжжя