Новини

В прес-центрі облдержадміністрації відбулась прес-конференція члена робочої групи Кабінету Міністрів України з розробки концептуальних засад удосконалення органів влади на місцевому і регіональному рівні Василя Лісничого

14 вересня 2004 - 14:36

Сьогодні розвитком місцевого самоуправління опікується понад 40 організацій, але час диктує вирішення проблеми на державному рівні. Лише у нашій області 6268 депутатів різного рівня. Вони хочуть займати активну позицію, нести відповідальність за розвиток територій.

„Так вже історично склалося - зазначив В. Лісничий, -  що менталітет пересічного українця досить специфічний, відрізняється від поглядів, скажімо, чехів, французів чи  білорусів. Українець ніколи не прийме владу, яка не буде опиратись на розвинуте місцеве самоврядування. Це притаманне як жителям Східної України, так і Західної”

Враховуючи все це, робоча група Кабміну розробила національну стратегію реорганізації місцевої влади в Україні. В. Лісничий назвав три її складові. По-перше, дати можливість управляти територією тим, кому вона належить. По-друге, зробити місцеве управління таким, яке б змогло  забезпечити розвиток території. І по - третє, забезпечити виконання всіх потреб  територій, щоб їх мешканці зі своїми проблемами зверталися не до центральних органів влади, а до місцевих.      

У прес-конференції також взяв участь і відповів на запитання журналістів заступник голови обласної Ради Олександр Бережний.

Проблемам розвитку територій буде присвячений семінар, який пройде у п’ятницю, 17 вересня в КДЦ „Байда”.

 

Прес-служба облдержадміністрації

 

Читайте також