Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У місті Києві в Національному Палаці „Україна” з успіхом відбувся творчий звіт майстрів мистецтв та художніх колективів Запорізької області „Ми – запорожці!”

24 вересня 2004 - 14:57

Звіт пройшов під патронатом Президента України, Міністерства культури та мистецтв, облдержадміністрації, облради, державного підприємства „Україна мистецька”.

У привітанні Президента України Леоніда Кучми, яке зачитав заступник міністра культури та мистецтв Олександр Музиченко, зокрема, говориться: „Фестиваль відкриє багато нових імен, стане віхою в житті не лише вашої області, а й всієї України”.

Дійсно, в столицю запоріжці привезли найкраще своє надбання. У концертному звіті взяли участь 1200 чоловік. Широко були представлені на виставці і музейні експонати, і вироби майстрів декоративного мистецтва, твори художників. „Хортиця крізь роки” – таку вона мала назву. Особливою увагою киян і гостей столиці користувалися раритети, представлені обласною науковою бібліотекою імені Горького, Національним заповідником „Хортиця”, обласним краєзнавчим музеєм.

Відкриваючи концерт, голова обласної державної адміністрації Володимир Березовський сказав, що Запорізький край представлений всім своїм мистецьким різнобарв’ям, що дух Хортиці, запорізьких козаків відчувається у всьому, адже нащадки гідні своїх пращурів.

Давно запорізькі митці хотіли показати всім наш Покровський ярмарок. Його історія така ж славна, як і у Сорочинського. Він і став своєрідним лейтмотивом першого відділення концерту. Широко були представлені національні колективи обласних товариств болгар і татар.

Друге відділення представляло академічне музичне мистецтво. Радував глядачів музикою Вагнера, Штогаренка, Карабіци симфонічний академічний оркестр обласної філармонії під керуванням Народного артиста України В’Ячеслава  Реді.

Вперше на головній сцені держави виступила капела бандуристів, ансамбль солістів музичного училища імені П. Майбороди. Гідно представили область художні колективи Мелітополя, Бердянська, Приморського, Гуляйпільського районів.

Творчий звіт у Києві ще раз довів, що наш край має свою неповторну історію, яка вершиться від козацької доби до сьогодення.

 

Прес-служба облдержадміністрації        

     

Читайте також

Підприємці Запоріжжя та області!

Війна в об’єктиві тих, хто її проживає: у Запоріжжі відкрили фотовиставку азовців

У Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся навчальний захід з питань соціальної інклюзії та безбар’єрності

«Кіборги» вистояли, не встояв бетон»: День пам’яті захисників Донецького аеропорту

Дитячі серця говорять зі світом: малюнки дітей із Запорізької області поїдуть до Вашингтона

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 20.01.2026

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1426-го дня війни

Загалом упродовж доби окупанти завдали 789 ударів по 39 населених пунктах Запорізької області

Середній розмір субсидії в Запорізькій області складає понад 1600 гривень: як отримати допомогу від держави на оплату комуналки

«Війна, переміщення, виснаження можуть дуже швидко перетворити стабільну сім’ю на родину в кризовому стані», – начальниця Служби у справах дітей Запорізької ОДА Світлана Бойко

Повертають затишок: комунальники відновлюють скління в запорізьких будинках

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах