"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

За сприяння відділу у справах національностей, міграції та релігій облдержадміністрації розпочав роботу українсько-польський культурологічний практикум студентів Ягеллонського університету (м.Краків, Польща) в Запорізькому державному університеті

5 жовтня 2004 - 09:55

За сприяння відділу у справах національностей, міграції та релігій облдержадміністрації 4 жовтня 2004 року розпочав роботу українсько-польський культурологічний практикум студентів Ягеллонського університету (м.Краків, Польща) в Запорізькому державному університеті. Проект здійснено в рамках обласних заходів Року Польщі в Україні.

На його офіційному відкритті учасників практикуму привітали ректор ЗДУ, професор Валерій Савін і заступник начальника відділу у справах національностей, міграції та релігій Людмила Брацило, які відзначили важливість цієї події для регіону та висловили сподівання на подальшу співпрацю із польською стороною.

Польські студенти для опанування мови, звичаїв та української культури до Запоріжжя приїхали вперше, до цього подібні практикуми для запорізьких студентів були організовані Ягелонським університетом. Сам факт реалізації цього проекту є реальним доказом змін у стереотипі трактування спільних сторінок українсько-польської історії та зміцнення українсько-польських стосунків на всіх рівнях.

Робота практикуму триватиме до 13 жовтня поточного року. В програмі роботи практикуму не лише перебування у Запоріжжі, а і зустріч з Бердянським українсько-польським товариством “Відродження”та дводенна поїздка до Криму.

 

2 жовтня 2004 року у м. Мелітополі в рамках координаційної ради керівників національно-культурних товариств Запорізької області пройшов традиційний семінар-практикум керівників національно-культурних товариств, присвячений проблемі удосконалення форм та методів роботи керівників громадських організацій національних меншин. В рамках семінару за участю вчених Мелітопольського педагогічного інституту пройшов круглий стіл “Міжетнічна толерантність як обов’язкова передумова міжнаціональної злагоди в регіоні”.

Учасникам семінару було також запропоновано перегляд програми урочистостей до 200-річчя переселення німців на Південь України, підготовлені при взаємодії німецьких товариств м. Мелітополя та виконавчого комітету Мелітопольської міської ради за сприяння відділу у справах національностей, міграції та релігій облдержадміністрації .

 

Відділ у справах національностей, міграції та релігій облдержадміністрації 3 жовтня в рамках ІІІ книжкового ярмарку “Хортицькі джерела” презентував видання національно-культурних товариств регіону, що вийшли за підтримки відділу.

Грамотою та спеціальним призом відзначено видавництво “Прем’єр” за сприяння виданню літератури національно-культурних громад регіону.

Читайте також