"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Про стан розрахунків за електроенергію під час підготовки до опалювального сезону розповів на брифінгу у прес-центрі облдержадміністрації голова правління ВАТ „Запоріжжяобленерго” Олексій Андрощук

12 жовтня 2004 - 15:11

Загальна заборгованість за спожиту електроенергію складає понад 90 млн. гривень, повідомив О.Андрощук. Найбільші боржники – комунальні підприємства. Графіки розрахунків не витримуються. Доводиться постійно вести переговори і нагадувати про борги. Наприклад, якщо по „Запоріжелектротрансу” борги погашені на 100 відсотків, то по тепловим мережам – лише на 92 відсотки. Напередодні початку опалювального сезону ситуація дещо стабілізувалася. За підсумками дев’яти місяців 2004 року є навіть певний прибуток. За цей час ВАТ „Запоріжжяобленерго” закупило у ДТ „Енергоринок” електроенергії на 1 млрд. 112,9 млн. грн., а перерахувало за електроенергію 1 млрд. 154,2 млн. грн. Почалося погашення заборгованості минулих років.

Досягти такого результату, підкреслив О.Андрощук, вдалося насамперед завдяки посиленню боротьби з розкрадачами електроенергії. З початку року проведено понад 6 тис. рейдів, під час яких виявлено близько 10 тис. порушень правил користування електроенергією, у тому числі багаторазові факти крадіжок енергії. Складено акти на відшкодування 6 млн. 702,1 тис. грн. Одночасно реалізовано заходи по зниженню втрат під час транспортування електроенергії.

Це дало змогу не лише вчасно розраховуватися за енергію, а й наростити темпи капітального будівництва. За минулі 9 місяців у будівництво інвестовано майже 16 млн. грн., що більше, ніж у 4 рази проти такого ж періоду минулого року. Завдяки цьому недавно введено в експлуатацію понад 62 км ліній електропередач 0,4-150 кВ. До кінця року буде інвестовано ще 5 млн. грн. Це дасть змогу підвищити якість енергопостачання споживачів області.

Так, у грудні цього року буде завершено будівництво підстанції 150/35/10 кВ „Андріївка”. Введення її в експлуатацію у комплексі з завершеною лінією електропередачі ПЛ-150 кВ „Чернігівка-Андріївка” підвищить надійність енергозабезпечення Бердянська і Бердянського району. У стадії завершення подібні роботи у Василівському районі.

Словом, як запевнив О.Андрощук, з боку „Запоріжжяобленерго” під час опалювального сезону проблем не буде. Єдина вимога – забезпечити і підприємствам, і населенню вчасні розрахунки за електроенергію.

 

Прес-служба обддержадміністрації

Читайте також