Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Законопроект «Про ринок земель» цікавить селян

18 серпня 2011 - 16:26

Законопроект «Про ринок земель» цікавить селян

Семінар  з обговорення основних положень проекту Закону України «Про ринок земель»,  який відбувся у Вільнянській районній раді, зібрав голів сільських, селищної рад, землевпорядників,  керівників сільгосппідприємств, фермерських господарств.

Для участі у семінарі було запрошено заступника начальника Головного управління Держкомзему у Запорізькій області Людмилу Спіцину. Посадовець ознайомила присутніх з основними положеннями законопроекту «Про ринок земель», передумовами та перспективами введення в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення.

Питання запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення назріло вже давно. Це єдиний спосіб відібрати ефективного власника і залучити інвестиції, завдяки яким на українські лани прийдуть найуспішніші агро технології, сприятимуть підвищенню рівня життя селян. Власники земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва повинні, нарешті, отримати  право розпоряджатися своєю землею. Разом з тим, за даними опитування, проведеного Мелітопольською аграрною академією, лише 14% землевласників на даний час мають намір продати свої земельні ділянки.

У ході обговорення законопроекту учасники семінару детально зупинились на таких питаннях як обмеження кількості паїв, яку може придбати фермер, можливості входження на ринок земель іноземного капіталу, права продажу землі державної власності тощо.

У рамках заходу також  розглянуто питання проведення робіт з поновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Балансоутримувачі об'єктів соціальної та критичної інфраструктури мають відпрацювати з аварійно-рятувальними службами потенційні ризики

Юрій Малашко: “Боремося за свободу наших оборонців”

Валерій Шевченко на прямому зв’язку з жителями області

Юрій Малашко про оперативну ситуацію в регіоні

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

Юрій Малашко: “Громада - це не про населений пункт. Громада - це про людей”

7 грудня відбудеться гаряча лінія з заступником голови ОДА

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 07.12.2023, 652 доба

112 ударів по 22 населених пунктах Запорізької області – мирні жителі не постраждали

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 651-го дня війни