"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Голова облдержадміністрації Володимир Березовський привітав мешканців області з Днем української писемності та мови, що буде відзначатись 9 листопада

4 листопада 2004 - 14:41

Шановні запоріжці!

 

Бути людиною високо освіченою і вихованою – це перш за все знати і любити рідну мову, дбати про її розвиток, плекати і примножувати коло її прихильників.

Мова - то велика цінність народу, яка передається, як кажуть, кожному з нас з молоком матері, єднає і ріднить нас.

Це свято є індикатором громадянської та державної зрілості, чудовим приводом сказати про те, що гарантія свободи самовизначення для кожного громадянина, сприяння розвитку його соціальних, культурних і духовних цінностей є пріоритетом державної політики.

Особливістю нашого краю є його інтернаціональність. Так склалося історично, що поряд з українською рівноправно звучить російська, болгарська, албанська. Ми не повинні допустити, щоб мова стала зброєю в руках деяких політиків для поділу нас на «східняків» і «західняків». Україна у нас єдина і мова наша єдина.

9 листопада вже вкотре в навчальних закладах області пройде Міжнародний конкурс імені Петра Яцика, спрямований на виховання у підростаючого покоління любові та шанобливого ставлення до державної мови. Сподіваюсь, що у наших освітян ще багато попереду подібних цікавих заходів, адже в області прийнята Програма розвитку і функціонування української мови на 2004 – 2010 роки.

Щиро вітаю всіх, хто причетний до розвитку української писемності та мови. Добра і щастя у всіх ваших гідних починаннях.

 

Голова обласної ради,

голова облдержадміністрації                 Володимир Березовський

Читайте також