"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

В прес-центрі Запорізької облдержадміністрації відбувся брифінг керівника відділення Національної служби посередництва і примирення в нашому регіоні Нелі Мазанової

7 грудня 2004 - 14:48

Неля Мазанова, зокрема повідомила, що кваліфіковані працівники служби посередництва і примирення відслідковують ситуацію на таких підприємствах, де існує імовірність ускладнення соціально-трудових відносин, і намагаються упередити  виникнення конфліктів. Це здійснюється через опрацювання статистичної інформації, даних, що надходять від позаштатних радників служби, повідомлень обласної, районних та міських комісій з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків, погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, публікацій у місцевій пресі та проведення  переговорів  безпосередньо  з трудовими колективами, головами  профспілкових комітетів, керівництвом підприємств, установ, організацій області. Протягом 11 місяців цього року за участю представників відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області проведено  55 планових та 163 позапланових досліджень соціально-економічних та соціально-трудових відносин на підприємствах регіону. В результаті чого  вирішено  розбіжності між сторонами соціально-трудових відносин на 70 підприємствах області. Серед основних причин виникнення таких розбіжностей Неля Мазанова вказала  порушення власниками законодавства про працю, не реагування на вимоги найманих працівників або профспілок, невиконання колективних договорів, угод або окремих їх положень.

Позитивні результати у вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів) став можливими, значною мірою, завдяки оперативній і ефективній взаємодії Відділення з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями роботодавців, профспілок, з адміністраціями і трудовими колективами підприємств, установ і організацій. Відділення тісно співпрацює із обкомом профспілок працівників житлово-комунального господарства,  промисловості, побутового обслуговування населення

Так, у  2004 році відділення сприяло вирішенню 6  колективних трудових спорів (конфліктів), три з яких виникли на підприємствах житлово-комунального господарства області: ЗКП МЕ “Запоріжелектротранс”, ТОВ “Запорізька міська енергетична компанія”, КАТП 082803 м. Мелітополь.  Крім того,  у цьому році  вдалося попередити виникнення колективних трудових спорів та врегулювати розбіжності на 31 підприємстві області, в числі яких ЗДП «Радіоприлад», ВАТ «Гамма». Також вдалося загасити  конфлікти на підприємствах «Запоріжелектротранс» та ТОВ «Запорізька міська енергетична компанія» шляхом задоволення вимог найманих працівників щодо погашення заборгованості із заробітної плати ( відповідно 2 млн.грн. перед 2 492 працівниками та 778,4 тис. грн. перед 588 працівниками). Станом на  1 грудня  в стадії вирішення залишаються 5 трудових спорів: ВАТ «Запоріжекскавація», ВАТ «Перетворювач», ВАТ «Південдизельмаш», ВАТ «Запоріжтрансформатор» та Комунальне АТП № 082803 м. Мелітополь.

Неля Мазанова запевнила, що відділення національної служби посередництва і примирення в запорізькій області  продовжуватиме здійснення комплексу заходів, спрямованих на до конфліктне розв’язання розбіжностей, що виникають  на підприємствах  регіону, здійснювати функції посередника між сторонами соціально-трудових відносин для досягнення погоджувальних рішень.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також