"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Питання реформування української армії та підготовка допризивної молоді до служби обговорювались на брифінгу в прес-центрі облдержадміністрації

21 грудня 2004 - 13:24

«Реформування в Армії йде настільки, наскільки дозволяють темпи розвитку економіки і політична ситуація в державі» - зазначив П. Донін. Українська армія має сьогодні згідно з державною програмою реформування три види військ: повітряні, сухопутні та морські. Наполовину цивільним є вже  Міністерство оборони України. Скорочується і сама кількість військових частин. Скажімо, в нашій області вже не діє частина протиповітряної оборони, так звані «Уральські казарми» з дивізії перетворилися в групу, а скоро стануть лише бригадою. Нині служать 30 % військових за контрактом, до 2010 року їх буде вже 50 %, а в 2016 – всі 100 %. Але, як зазначив П. Донін, скорочувати треба військові частини, а не людей, які забезпечують бойову готовність армії. Україні потрібні війська швидкого реагування і освічені, фізично здорові солдати та офіцери. А це значить, що треба більше уваги приділяти допризивній підготовці юнаків.

Допризивну підготовку в області ведуть 481 навчально-виховний заклад. Створено 5 навчальних центрів ДПЮ. Для поліпшення їхньої роботи прийняте  відповідне розпорядження голови облдержадміністрації. Згідно з Законом про обов’язкову військову службу цього року на строкову службу направлено 1320 юнаків, з них за контрактом будуть служить 268. Кожен другий запорізький юнак має відстрочку, пов’язану з поганим здоров’ям. Це дуже тривожний симптом. Здоров’ям школярів по суті ніхто не займається, особливо в сільській місцевості. Хлопці вперше потрапляють до лікарні лише коли стають призовниками і багато їхніх хвороб, на жаль, до того часу вже мають  хронічний характер. Бажає кращого і освітній рівень юнаків. Чимало з них не мають навіть 9-річної закінченої освіти, а значить не придатних до служби в армії.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також

Запоріжців відзначено державними нагородами з нагоди Дня Соборності України

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 191 812 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 187 897 підтверджених випадків COVID-19

Он-лайн флешмоб «У єдності сила» об’єднав запоріжців з різних куточків області

Заходи з нагоди Дня Соборності України

Олександр Старух – на прямому зв’язку із запоріжцями

Робоча група по кар’єру представила свої перші напрацювання

Володимир Зеленський: 23 січня в Україні буде оголошено жалобу через трагедію в будинку для літніх людей у Харкові

Безпека людей у інтернатах – питання номер один!

Аварійні служби мають бути готові до різких змін погоди