"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Про вимоги чинного законодавства щодо порядку виїзду за межі України неповнолітніх громадян віком до 16 років прес-службу облдержадміністрації проінформував перший заступник Голови Державної прикордонної служби України П.А.Шишолін

23 грудня 2004 - 14:53

Зокрема, П. А. Шишолін повідомив, що останнім часом  представники органів Державної прикордонної служби України  під час здійснення контролю в пунктах пропуску через державний кордон виявляють масові порушення законодавства щодо виїзду за межі нашої держави неповнолітніх громадян віком до 16 років. Так, за 11 місяців цього року не пропущені через державний кордон 3 тисячі  неповнолітніх громадян та 86 організованих груп.

Суть проблеми полягає у тому, що статтею  313 Цивільного кодексу України, який набрав чинності з 1 січня 2004 року, встановлено, що фізична особа, яка не досягла 16 років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або у супроводі осіб, які уповноважені ними.

В числі основних порушень П. А. Шишолін назвав відсутність нотаріально завіреної заяви батьків про згоду на виїзд неповнолітніх за межі України та надання повноважень іншій особі на вивезення їх, у тому числі, у складі організованих груп; вивезення неповнолітніх одним з батьків без наявності нотаріально засвідченої згоди іншого з батьків. Найбільше порушень допускають керівники навчальних закладів, які організовують поїздки школярів за межі України для участі в спортивних змаганнях.

Для запобігання подібним порушенням чинного законодавства перший заступник Голови Державної прикордонної служби П. А. Шишолін запропонував  зацікавленим особам завчасно  потурбуватись про складання  і підписання необхідних документів.

Додаткову інформацію та консультації з питань перетинання державного кордону, в тому числі, з питань виїзду за межі України неповнолітніх громадян, можна отримати за телефоном (044) 212-88-65 у Києві.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також

Запоріжців відзначено державними нагородами з нагоди Дня Соборності України

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 191 812 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 187 897 підтверджених випадків COVID-19

Он-лайн флешмоб «У єдності сила» об’єднав запоріжців з різних куточків області

Заходи з нагоди Дня Соборності України

Олександр Старух – на прямому зв’язку із запоріжцями

Робоча група по кар’єру представила свої перші напрацювання

Володимир Зеленський: 23 січня в Україні буде оголошено жалобу через трагедію в будинку для літніх людей у Харкові

Безпека людей у інтернатах – питання номер один!

Аварійні служби мають бути готові до різких змін погоди