Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

«Садибу Попова» у Василівці включать до переліку інвестиційних проектів області

6 жовтня 2011 - 11:03

Голова обласної державної адміністрації Борис Петров провів нараду щодо подальшої реконструкції та розвитку історико-культурного заповідника «Садиба Попова» за  участю керівництва заповідника, начальника управління культури та туризму ОДА  Ірини Конарєвої, керівників Василівки  та Василівського району. Очільник області зауважив, що це один з найяскравіших туристичних об’єктів області, тож його необхідно включити до  інвестиційних проектів регіону.

Музей-заповідник займає будівлі маєтку генерала В.Попова, побудованого у 1884 році місцевими майстрами із залученням унікальних технологій та відомих на той час у Європі стилів архітектурного зодчества. Проект виконаний фінським архітектором  Стюнклем, хоча певні відомості свідчать про те, що автором проекту був всесвітньовідомий архітектор Микола Бенуа. Про зацікавленість туристів до музею «Садиба Попова» свідчить кількість відвідувань, яка збільшується з року в рік. У 2010 році тут побували 10 тисяч відвідувачів, у  поточному вже понад 7 тисяч туристів.

На сьогодні будівлі палацового комплексу потребують ґрунтовної реконструкції та серйозного фінансування. Є необхідність у консервуванні об’єкту, черговому перекритті покрівлі, яка після ремонту у 2005 році знову дала тріщину. Голова обласної державної адміністрації, підсумувавши результати наради, зазначив:  історико-культурний заповідник «Садиба Попова» слід включити до переліку інвестиційних проектів Запорізької області і презентувати його потенційним інвесторам.

- Це дуже цікавий проект, який може в рази збільшити кількість туристів і забезпечити розвиток інфраструктури Василівки та Запорізької області загалом, - підкреслив Борис Петров. – Але часткових ремонтів недостатньо для того, аби підтримувати садибу в належному вигляді, тим більше забезпечувати розвиток цього туристичного об’єкту. Я пропоную долучити проект розвитку цієї туристичної перлини до переліку інвестиційних об’єктів області і пропонувати його нашим потенційним інвесторам. Слід підготувати детальний проект з докладним описом перспектив його розвитку.

На завершення відвідин музею «Садиба Попова» Борис Петров залишив запис у книзі відгуків, в якому висловив повагу та вдячність  працівникам історико-культурного заповідника за збереження пам’яток історії Запорізького краю.

Нагадаємо, згідно проектно-кошторисної документації, розробленої у 2008 році, реконструкція музею-заповідника вартує понад 10 млн. грн. Наразі є потреба у коригуванні проекту, експертизі документації, а це – ще близько 50 тис. грн. На виконання протиаварійних робіт необхідно залучити понад 16 млн. грн.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1437-го дня війни

«Розподілена генерація, резерви, Пункти незламності, підготовлені служби – це основа виживання громад», – голова Запорізької ОДА Іван Федоров

Комунікаційна кампанія «Зміцнені»: реабілітація – це коли можеш отримати фахову допомогу та повернути активне й самостійне життя

Пенсійні та страхові виплати: доступні способи ідентифікації

Зупинимо торгівлю людьми: інформаційна кампанія Нацполіції та фонду International Justice Mission

Здоровий спосіб життя: інформаційна кампанія від МОЗ

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 31.01.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 1019 ударів по 33 населених пунктах Запорізької області

Оперативність та якість: за допомогою нової спецтехніки у Вільнянській громаді виконують ремонти на мережах водопостачання

Податкові канікули для запорізького бізнесу: питання та відповіді

Покоління, що творить майбутнє: запорізьке студентство приєдналося до другого Національного форуму талановитої молоді

Відновлення електропостачання у Запорізькій області: як уникнути різких стрибків напруги