Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Про стан корпоративного управління в акціонерних товариствах області розповів на брифінгу в прес-центрі облдержадміністрації начальник Запорізького територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку В’ячеслав Власов

18 січня 2005 - 13:38

Нині регіональними учасниками ринку цінних паперів є 959 акціонерних товариств, в тому числі 438 відкритих і 591 закритих. Як зазначив В’ячеслав Власов, стан фондового ринку в області в першу чергу характеризується постприватизаційними процесами. Процес формування ринку цінних паперів в основному завершено. Загальна сума емітованих акцій за станом на перше січня 2004 року становить майже 4 млрд. грн. За державою – доля в 107 акціонерних товариствах. Але негативним в розвитку регіонального ринку цінних паперів за останні роки є велика концентрація акцій. Змінюється і структура власників. В області завершено формування «управляючих», так би мовити, пакетів приватизаційними посередниками. Існує тенденція збільшення долі перепродажу великих пакетів акцій. У 2001 році вона складала 50%, а у 2004 вже 68%.  Останнім часом помітно посилилось формування великих власників в промисловій будіндустрії, у машинобудуванні, на транспорті. За умови, що це формування відбувається за рахунок придбання акцій «третіми» особами на неорганізованому ринку, воно провокує корпоративні конфлікти

Але незважаючи на деякі негативні тенденції 2002-2004 роки характеризуються зростанням темпів прямих інвестицій в економіку області. У 2004 році розміщення акцій та облігацій досягло майже 600 млн. грн.

Разом з тим, аналіз способу розміщення додаткових  випусків акцій свідчить про їхнє «приватне» розміщення, що в свою чергу не стимулює розвиток ринку капіталу взагалі. Причина такого явища криється в побоюванні власників великих пакетів втратити управління товариствами.

Сьогодні, на жаль,  територіальним управління державної комісії  фіксується чимало фактів порушення прав акціонерів. За 2004 рік накладено 256 фінансових санкцій. Над усуненням проблем працює і регіональна координаційна рада з питань корпоративного управління в акціонерних товариствах області. Розроблена концепція розвитку корпоративного управління, створено інформаційне агентство, яке оприлюднює інформацію щодо діяльності акціонерних товариств. Запорізькі товариства беруть участь у національному конкурсі річного звіту перед акціонерами. За підсумками 2003 року 5 трудових колективів області стали його переможцями. В тому числі «Запоріжсталь» - втретє, банк «Муніципальний» - вдруге.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також

Зима прийде швидко, тому треба готуватися: Олександр Старух про ситуацію у Запорізькій області (ВІДЕО)

Рашисти залишили мешканців Запорізької області без газопостачання: Олександр Старух про терористичні дії ворога (ВІДЕО)

Оперативна інформація щодо безпечності питної води в запорізькій області за 02.07.2022

Обстріли окупантів залишають мешканців області без благ цивілізації

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 03.07.2022, 130 доба

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 03.07.2022 р.

Допомагайте армії, допомагайте волонтерам. Звернення Президента 02.07.2022 (Відео)

Окупанти продовжують тероризувати населення та розповсюджувати дезінформацію (Відео)

Олександр Старух розповів про головні події цього тижня у Запорізький області (Відео)

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 02.07.2022

У Запорізькій області проводять навчання з виявлення та ліквідації спалахів небезпечних хвороб

Комунальники за першої нагоди усувають пошкодження після обстрілів