"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Першим заступником голови облдержадміністрації Анатолієм Світлицьким підписано розпорядження про зняття державного регулювання цін на основні продукти харчування

3 лютого 2005 - 13:50

Протягом останнього часу в області  спостерігається стабільна цінова ситуація на продовольчому ринку,  значного коливання цін на основні продукти харчування не виявлено.  Разом з цим, у зв’язку з впливом сезонних факторів,  у грудні 2004 року було зафіксовано  підвищення роздрібних цін на яйця курячі. В подальшому прогнозується поступове зменшення цін на зазначену продукцію

Обласною державною адміністрацією у грудні 2004 та січні 2005 роках проведено наради   по забезпеченню умов стабільного функціонування ринку основних продовольчих товарів.

У грудні 2004 року підприємці сфери торгівлі та товаровиробники виступили з заявою щодо відсутності економічного підґрунтя для підвищення цін на основні продовольчі товари, це надало можливість  протягом новорічних свят залишати цінову ситуацію на продовольчому ринку області  стабільною.

З метою недопущення зростання цін на основні продукти харчування в подальшому, 24 січня 2005 року підписано  Меморандум між Запорізькою обласною державною адміністрацією та керівниками підприємств оптової, роздрібної торгівлі та товаровиробниками стосовно узгоджених дій щодо стабілізації цінової ситуації на продовольчому ринку області та відсутності підстав для підвищення цін на основні продукти харчування.

На підставі положень Меморандуму обласною державною адміністрацією прийнято рішення щодо зняття державного регулювання цін на основні продукти харчування.

Крім того, обласна державна адміністрація домовилася з товаровиробниками та підприємцями, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю щодо обов’язкового інформування ними про необхідність підвищення цін та пояснення причин, що обумовлюють це підвищення. У разі виникнення  тенденцій  щодо різкого підвищення цін  на основні продовольчі товари обласна державна адміністрація   відновлює державне регулювання цін.

За результатами моніторингів цін на основні продукти харчування, проведених протягом І кварталу  поточного року, при відсутності коливання (підвищення) цін, обласна державна адміністрація приймає остаточне рішення щодо державного регулювання цін на основні продовольчі товари.

В  подальшому,  з метою попередження виникнення складних ситуацій на продовольчому  ринку,  обласною державною адміністрацією буде продовжено контроль за ціновою ситуацією та  співпрацю з суб’єктами господарювання, які здійснюють реалізацію продуктів харчування.

Текст розпорядження

 

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також

Поліомієліт: коли щеплювати дитину від поліомієліту?

Стартував регіональний конкурс "Благодійне Запоріжжя-2021"

У фотоконкурсі пам'яток культури для Вікіпедії обрали найкраще фото Запорізької області 2021 року

Олександр Старух на прямому зв'язку з мешканцями області

Представники Консультативної Місії ЄС нададуть консультативну та технічну допомогу

Розглядається можливість надати право купувати ліки за програмою «єПідтримка» для осіб з інвалідністю першої групи – селекторна нарада

Освітній серіал «Безбар'єрна грамотність»

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

24 321 новий випадок COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 26 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2 809 дітей та 642 медпрацівники.

Звернення Президента України Володимира Зеленського

Важливі аспекти щеплення стосуються і дітей, і людей поважного віку.

Вже 49% дорослого населення України отримали принаймні одну дозу вакцини від COVID-19.