"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Відбулося розширене засідання колегії головного фінансового управління облдержадміністрації, на якому підбито підсумки роботи фінансових органів за 2004 рік і накреслено завдання на рік нинішній

4 лютого 2005 - 14:27

Процес виконання  місцевих бюджетів за минулий рік визначався сприятливими тенденціями розвитку економіки в області, зазначила начальник головного управління Олександра Оляліна. Обсяги промислового виробництва в 2004 році збільшились в порівнянні з попереднім на 18,7 %, що на 6,2 % більше ніж в цілому в Україні. На третину виросло і виробництво сільгосппродукції.

На жаль, позитивний стан речей в економіці повною мірою не позначився на надходження в бюджети всіх рівнів. В минулому році прибутки збільшились лише на 4,2 %. В місцеві бюджети надійшло на 6 % коштів менше ніж було затверджено місцевими радами. Більшість територій (20 із 25) не виконали план надходжень на 9,3 млн. грн.  Хоча резерви наповнювання місцевої казни, за словами О. Оляніної, чималі. Особливо це видно на прикладі податку з прибутку фізичних осіб. В зв’язку з невиплатою заробітної плати в 2004 році бюджет втратив 3,3 млн. грн. Залишається значною заборгованість підприємств з податку на прибуток фізичних осіб, отриманий в натуральній формі за оренду земельних паїв. Ця цифра становить на сьогодні 14,9 млн. грн. або 2,3 % річного плану податку.

Витратна частина обласного бюджету за 2004 рік виконана в обсязі 206,6 млн. грн, що становить 98,2 %. Забезпечена своєчасна і в повному обсязі виплата заробітної плати працівникам бюджетної сфери до грудня. На жаль, в зв’язку з невиконанням прибуткової частини місцевих бюджетів не вдалося достроково у грудні виплатити зарплату за другу половину грудня по 19 територіях області. Лише Запорізький, Розівський райони та м. Енергодар закрили цей показник. Заборгованості з соціальних виплат у нас  немає. Область у минулому році отримала всі трансфери з держбюджету.

В проекті бюджету 2005 року передбачено рішення питань в основному соціального характеру. Вони будуть направлені на виплату мінімальної зарплати бюджетникам в сумі 262 грн. з урахуванням співвідношень посадових окладів на 10,5 %, на збільшення доплат педагогам, працівникам музеїв та бібліотек, на безкоштовне харчування школярів молодших класів та дітей-сиріт.

Слід відзначити, що в Законі України «Про державний бюджет на 2005 рік» вперше затверджені бюджетні призначення на централізовані заходи та програми в розрізі територій, що дасть можливість області самостійно вирішувати соціальні проблеми на місцях. Хоча бюджет буде дуже напруженим. «Тому, - як сказала О. Оляліна, - обласним фінорганам потрібно негайно організувати роботу  з перевірки кошторисів бюджетних організацій, скласти графіки виплати заробітної плати, дотримуватись принципів доцільності і ефективності при плануванні і виконанні тих же кошторисів».

 

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також

Освітній серіал «Безбар'єрна грамотність»

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

24 321 новий випадок COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 26 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2 809 дітей та 642 медпрацівники.

Звернення Президента України Володимира Зеленського

Важливі аспекти щеплення стосуються і дітей, і людей поважного віку.

Вже 49% дорослого населення України отримали принаймні одну дозу вакцини від COVID-19.

Влада сприяє стабілізації роботи Державного підприємства «Бердянський торговельний порт»

Для оперативного реагування на надзвичайні ситуації мають бути створені підрозділи цивільного захисту на територіях

Служба зайнятості пропонує низку освітніх можливостей

Результат там, де є активна позиція громади: Олександр Старух розповів про реалізацію програми Президента України “Велике будівництво” у Запорізькій області

Третій рік країна успішно реалізує програму Президента «Велике будівництво»

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно