"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Новопризначений голова облдержадміністрації Юрій Артеменко провів першу на цій посаді прес-конференцію для республіканських та місцевих засобів масової інформації

7 лютого 2005 - 16:09

Економічна ситуація в країні вкрай важка, зазначив Ю. Артеменко. На сьогодні маємо чималий дефіцит держбюджету, борги є і в пенсійного фонду. Президент України Віктор Ющенко бачить два шляхи рішення проблем держави. Перший шлях знаходиться в Кабінеті міністрів, другий – на місцях. «А це значить, що треба розробляти проекти цікаві місту і всьому регіону, - наголосив голова облдержадміністрації. - Практика  оцінки роботи виконавчої влади змінюється докорінно. Не за зростанням ВВП, не за показниками прибутків підприємств треба судити про роботу, а по тому, настільки виросла в регіоні народжуваність, кількість робочих місць чи є довіра до влади пересічних громадян.»

Ю. Артеменко детально зупинився на тому, якою бачить владу Президент в цілому і він особисто. Принципів кілька. Найперший і найголовніший: влада повинна бути чесною, прозорою, порядною. «Принцип професіоналізму, який раніше стояв на першому місці, - зазначив Ю. Артеменко, - для В. Ющенка і для мене не головний.» Другий принцип: влада повинна бути відділена від бізнесу. Бізнес не повинен впливати на владу, не купувати мас-медіа, а влада не повинна заважати своїм втручанням  роботі підприємців, не вбивати бізнесменів, не змушувати їх купувати телеканали.

Щодо кадрової політики нового голови облдержадміністрації, то Ю. Артеменко запевнив, що всебічної люстрації не буде. Зміна кадрів буде проходити за принципом: моральність, принциповість, професіоналізм. До обласної виконавчої влади повинні увійти молоді, ініціативні люди. Особливу увагу він планує приділити роботі управління у справах сім’ї та молоді.

Одним із головних напрямів роботи облдержадміністрації, підкреслив керівник області, стане наступальна боротьба з корупцією. „Нова влада красти не буде, не дозволить цього робити і іншим”. Результати приватизації переглядатись не будуть, але в окремих випадках, якщо будуть виявлені факти „прихватизації”, то справами займуться правоохоронні органи. Передбачається запровадження ряду дієвих громадських рад для забезпечення широкого громадського контролю за діями владних структур.

Успіх роботи обласної виконавчої влади новий її голова бачить і в тісному контакті з населенням. «Президент України поставив завдання щотижня проводити особисті прийоми, і я буду це робити і буду вимагати робити це моїх заступників», - сказав Ю. Артеменко.  

Сьогодні робочий день  глави області розпочався з зустрічі з директором Національного заповідника «Хортиця» Георгієм Крапивкою. І це не випадково. Ю. Артеменко зізнався, що проект «Запорозької Січі» він особисто бере під контроль і максимум через рік планує закінчити спорудження аналогу Січі початку 18 століття. Хортиця повинна стати центром міжнародного туризму.

Ю.Артеменко відповів на численні запитання журналістів. Зокрема, повідомив, що окрім проекту будівництва етнографо-історичного комплексу „Запорозька Січ” на острові Хортиця планує реалізувати нинішнього року і проекти роздержавлення обласної державної телерадіокомпанії та обласної газети „Запорізька правда”.

Чи будуть розправи з окремими журналістами, які під час виборчої кампанії вели знахабнілу пропаганду? З журналістами -- ні, відповів губернатор, а от окремі керівники засоби масової інформації будуть притягнуті до відповідальності органами прокуратури.

Стосовно будівництва мостів через Дніпро, Ю.Артеменко відповів, що цією проблемою опікується місто Запоріжжя.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також

Паспортні послуги на Гіді з державних послуг

«Безбар’єрна грамотність».

Поліомієліт: коли щеплювати дитину від поліомієліту?

Стартував регіональний конкурс "Благодійне Запоріжжя-2021"

У фотоконкурсі пам'яток культури для Вікіпедії обрали найкраще фото Запорізької області 2021 року

Олександр Старух на прямому зв'язку з мешканцями області

Представники Консультативної Місії ЄС нададуть консультативну та технічну допомогу

Розглядається можливість надати право купувати ліки за програмою «єПідтримка» для осіб з інвалідністю першої групи – селекторна нарада

Освітній серіал «Безбар'єрна грамотність»

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

24 321 новий випадок COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 26 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2 809 дітей та 642 медпрацівники.

Звернення Президента України Володимира Зеленського