"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Боротьба з підтопленням населених пунктів області – на контролі у губернатора

21 лютого 2005 - 12:11

Сьогодні вранці на прийомі у голови облдержадміністрації Юрія Артеменка побувала група жителів Мелітопольського району, які скаржилися на зволікання місцевих органів влади у вирішенні проблеми підтоплених населених пунктів. Люди потерпають від підтоплення будівель, присадибних ділянок, а органи виконавчої влади та місцевого самоврядування слабо реагують на скарги людей.

За дорученням губернатора терміново сформована група спеціалістів управління МНС та представників облдержадміністрації, яка сьогодні ж відвідає населені пункти Мелітопольського та інших районів, детально вивчить ситуацію і визначить план негайних дій боротьби з підтопленням. Про висновки спеціалістів і подальші дії адміністрації одразу поінформуємо громадськість.

А тим часом на місцях продовжують роботи підрозділи МНС. Про ситуацію з підтопленням населених пунктів області і які заходи там вживаютьсяться станом на 21 год. 30 хв. 20 лютого Головне управління МНС України в Запорізькій області повідомило:

В зоні шкідливої дії паводкових вод в області знаходиться 139 приватних житлових будинків у 12-ти населених пунктах, а саме:

Михайлівський район. с.Абрикосівка. В зоні підтоплення 2 приватних будинки (вода на підлозі) та 5 садиб, мешканці (15 чол.) яких від запропонованої евакуації відмовились. Було задіяно: 3 одиниці автотракторної техніки та 6 працівників Михайлівського ЖКГ. Від МНС – 1 АЦ та 5 чоловік особового складу. Прорито 300 м. водоскидного каналу та розчищено існуючий канал. Загроза підтоплення села ліквідована.

Зниження рівня води здійснюється шляхом відтоку води через низину по поверхні землі, що веде до зниження загрози підтоплення житлових будинків.

Вільнянський район. Спостерігається підвищення рівня води на території 62 садиб до 0,5 м в наступних селах: Спасівка (5 садиб, мешкає 11 чол.), Біляївка (5 садиб, мешкає 10 чол.), Петро-Михайлівка (4 садиби, мешкає 9 чол.), Павлівське (16 садиб, мешкає 34 чол.), Матвіївка (32 садиби, мешкає 65 чол.).

Прориті обвідні канали, на місцях працює техніка та особовий склад ЖКГ Вільнянського району.

Зниження рівня води в підвалах стабільне.

Веселівській район. Спостерігалося підвищення рівня води в 48 садибах в наступних населених пунктах: смт. Веселе (14 садиби, мешкає 25 чол.), с. Запоріжжя (4 садиби, мешкає 10 чол.), с.Широке (3 садиби, мешкає 7 чол.), с. Зелений Гай (15 садиб, мешкає 27 чол.), с.Калинівка (12 садиб, мешкає 25 чол.).

З метою зниження рівня ґрунтових вод цілодобово працює дренажна насосна станція по збросу води з дренажної системи, яка прокладена на території смт.Веселе. На місцях працюють 3 екскаватори Веселівського ВУЖКГ, 1 асинізаційна автомашина та 14 чоловік. Роботи по риттю спускних каналів завершені, тривають роботи по розчишеню дренажних канав.

Загрози руйнування житлових будинків немає. Відселення мешканців з зони підтоплення не потребується. Рівень води знижується.

Мелітопольський район. Відбулося підняття рівня води в с. Костянтинівка у 24 садибах, підтоплені 6 будинків (мешкає 58 чол).

З метою ліквідації наслідків підтоплення проведені наступні заходи:

- розчищений канал з північної сторони селища Костянтинівна, споруджено ливневий канал для відводу води по вулиці Щорса довжиною 700 м;

- очищено 1000 м обвідних каналів по вулицям: Щорса, Озерна, Комсомольська, Приміська;

- для кращого проходження води ліквідована дамба в руслі р. Молочна;

- прорито обвідний зливний канал по вул. Шкільній довжиною – 600 м.

19.02.05 р. проводились роботи по відкачці ґрунтових вод по вул. Комсомольська та Приміська. Для проведення цих робіт задіяна техніка АНЕ-100, МП-800; МП-1600, МАЗ-537, “Газель” (особового складу 10 чоловік) 4-го Регіонального загону ГУ МНС України в Запорізькій області, ПНС-110 Мелітопольського МУ ГУ МНС (3 чол.), екскаватор “Драглайн” ВАТ “Дніпроекскавація” та бульдозер (2 робітника). З 15 год. 30 хв. додатково працюють 2 екскаватора (на базі КРАЗ) 4-го Регіонального загону ГУ МНС України в Запорізькій області (Д 0130) по зниженню рівня водовідвідного каналу від вул. Озерна до р. Молочна. Проведено очищення 480 метрів водовідвідного каналу від р. Молочна до вул. Придорожня. Рівень води впав на 0,1-0,17 м.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також

Представники обласної влади залишаються на прямому зв'язку з мешканцями області

Робоча група по каоліновому кар’єру напрацьовує компромісні рішення

Конкурс “Кращі інклюзивні практики України – 2021”

26 лютого – День спротиву окупації Криму та міста Севастополя

В облдержадміністрації обговорили питання будівництва Запорізьких мостів під час навігації

Влада і медики обговорили актуальні питання розвитку трансплантації у Запорізькій області

Обласна студентська рада обрала нового лідера

Звернення Президента України з нагоди Дня спротиву окупації АР Крим та міста Севастополя

До уваги журналістів!

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зареєстровано 1 333 844 підтверджені випадки COVID-19

Обласна влада взяла під особистий контроль відновлення водопостачання у Запорізькому районі