Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Населення області накопичує борги за спожиті послуги

15 грудня 2011 - 13:51

Населення області  накопичує борги за спожиті послуги

За 10 місяців поточного року населення Запорізької області  розрахувалося за спожиті житлово-комунальні послуги, тепло- та водопостачання, а також за утримання будинків та прибудинкових територій на рівні від 94 до 100,7 %. Тим не менш, борги продовжують зростати.

Про це йшла мова під час обласної селекторної наради, яку провів заступник голови облдержадміністрації Петро Гончарук.

За 10 місяців поточного року населення Запорізької області розрахувалось за житлово-комунальні послуги на 99,8%. Станом на 12 грудня заборгованість (з урахуванням минулих років) становить 595,1 мільйона гривень. Найгірші показники - у Приморському районі (78,1%), в Енергодарі (88,9%) та у Кам’янсько-Дніпровському районі (91,8 %).

Рівень сплати споживачами за теплову енергію становить 100,7%, а сума загального боргу - 250,4 мільйона гривень (з початку року заборгованість зменшилась на 5,6 мільйона гривень). Найнижчі показники – у  Токмаку (96 %), Оріхівському  (97%) та Приморському районах (98%).

Гірша ситуація зі сплатою населенням за водопостачання, за яке розрахувалися тільки на 95%,  загальна сума боргу за всі періоди склала 243,9 мільйона гривень. Найнижчі рівень розрахунків у Чернігівському районі (84%), Токмаку та Енергодарі (по 91%).

Неактивно жителі  області розраховуються і за утримання будинків та прибудинкових територій: сплачено тільки 94%, а сума загального боргу сягає 92,2 мільйона гривень. Пасуть задніх Токмацький район (68,8%), Енергодар (85,4%) та Веселівський район (87,5%).

Представники  проблемних районів пояснюють низький рівень сплати рахунків в основному відсутністю в населення роботи та грошей.

Петро Гончарук дав очільникам виконавчої влади міст та районів області один тиждень, щоб виправити ситуацію. Він особливо підкреслив свою незадоволеність роботою запорізької міської влади: саме обласний центр погіршує загальні показники області.

- Запоріжжя – це місто, яке тягне донизу всю область. Можливо, на загальному фоні у процентному відношенні обласний центр виглядає не найгіршим чином, але якщо подивитись на цифри, все стає зрозумілим. Ми надішлемо меру міста Олександру Сіну листа з вимогою прийняття термінових заходів для зміни цієї ситуації. Такий лист отримає і Енергодар, - зазначив Петро Гончарук.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Тут можна не боятися: в одному з медзакладів Запоріжжя облаштовують простір, дружній для дітей

«Ігри ветеранів 2026»: запорізьких ветеранів та ветеранок запрошують до участі

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.05.2026

Запорізька область посилює фронт, ППО та медичну інфраструктуру

Розпочато прийом заявок на участь у національному конкурсі «Молодіжна столиця України – 2026»

Упродовж доби окупанти завдали 973 удари по 49 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1539-го дня війни

Ще 85 дзвіночків з’явилися на «Дереві пам’яті»: у Запоріжжі вшанували пам'ять полеглих Захисників та Захисниць України

Запорізькі спортсмени – серед найкращих в Україні: перемоги на престижних всеукраїнських стартах

Подорож Європою: як у ЗНУ перетворили День Європи на великий квест

Бібліотека підтримки: запорізька молодь зібрала книги для Захисників та Захисниць України

«Досвід має значення»: в Україні стартував проєкт для працевлаштування людей старше 50 років