"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Позиція обласної влади: унікальні землі «Коси Федотової» мають залишатися недоторканими

22 грудня 2011 - 14:57

Позиція обласної влади: унікальні землі «Коси Федотової» мають залишатися недоторканими

За інформацією головного управління Держкомзему в Запорізькій області, в жовні поточного року під час перевірки щодо дотримання вимог чинного земельного законодавства в Якимівському районі було виявлено факт самовільного зайняття земельної ділянки площею 6,6139 га на території заказника загальнодержавного значення «Коса Федотова». На заповідній території невідомі особи провели зняття родючого шару ґрунту з метою її подальшої забудови. Як стало відомо пізніше, роботи здійснювались на підставі сумнівного рішення Генічеської міської ради Херсонської області, яка, вочевидь, вважає цю територію своєю.

Як повідомив начальник ГУ Держкомзему в Запорізькій області Олександр Цибров, ще в 2009 році державним підприємством «Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» було розроблено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж території ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Коса Федотова». Як підкреслив посадовець, у процесі розробки документації межі заказника було погоджено з представниками всіх суміжних землекористувачів, у тому числі й з територіями, що межують зі сторони Херсонської області. Враховуючи те, що шкода, нанесена внаслідок  протиправних дій, склала 160,8 тис. грн., матеріали по факту встановленого порушення були передані до прокуратури Якимівського району Запорізької області для вжиття заходів необхідного реагування.

- Ці унікальні землі природно-заповідного фонду – ласий шматок для «зацікавлених осіб», які час від часу намагаються вчинити тут власний перерозподіл земель. Однак позиція керівництва Запорізької обласної державної адміністрації та Головного управління Держкомзему в області в даному питанні була і залишається незмінно принциповою: знищення земель заказника загальнодержавного значення «Коса Федотова» з їх унікальною незайманою природою неприпустиме, тим паче, в інтересах окремих осіб. Будь-які рішення, прийняті Генічеською міською радою Херсонської області, вважаємо незаконними і сподіваємось, що невдовзі правоохоронні органи дадуть їм належну оцінку, - резюмував Олександр Цибров.

 

Довідково: ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Коса Федотова» створено на території Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області відповідно до Указу Президента України від 20.08.1996 р.  № 715/96. Загальна площа заказника - 1910,0 га, у т.ч. 234,0 га земель Кирилівської селищної ради (суходільна площа самої коси від бази відпочинку «Меліоратор» біля с.Степок до межі з Херсонською областю) та 1676 га - землі водного фонду Якимівської районної ради.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

У Запоріжжі пройшла екологічна акція з нагоди Міжнародного дня чистих берегів

Жителі міста Запоріжжя звернули увагу влади на екологічні проблеми області

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Запорізьким спортсменам призначено стипендії Президента України

До уваги громадян!

Фінансування освіти у 2021 році збільшиться на 34 мільярди гривень

Понад 12,9 млн гривень вже в бюджеті

Триває робота над проєктом Стратегії воєнної безпеки на основі новітньої Стратегії нацбезпеки України, запропонованої Президентом

У Запорізькій області нагородили переможців конкурсу «Батько року»

Заступник голови обласної державної адміністрації Теряєва Олена Геннадіївна

В Україні зафіксовано 3 228 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19