Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Обласна влада збільшує фінансову підтримку національно-культурних товариств

16 лютого 2012 - 17:18

Обласна влада збільшує фінансову підтримку національно-культурних товариств

На останній зустрічі з представниками національних меншин, котрі компактно проживають на території області, голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко пообіцяв, що у 2012 році буде значно збільшено фінансування «Програми підтримки розвитку культур національних меншин». Обіцянку виконано. Про це повідомив заступник голови-керівник апарату обласної державної адміністрації Юрій Пелих.

- На підтримку національно-культурних товариства коштів завжди недостатньо, але коли голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко зустрічався з керівниками національно-культурних товариств, він пообіцяв: у 2012 році фінансування поліпшиться. І, як ми бачимо, це дійсно так: у порівнянні з минулим роком сума збільшилася у півтора рази, - підкреслив Юрій Пелих.

Минулого року на реалізацію заходів «Програми підтримки розвитку культур національних меншин» було виділено 200 тис. грн., цього року - 327 тис. грн., з них 27 тисяч спрямують на погашення кредиторської заборгованості минулого року. У 2012 році одним із пріоритетних напрямків у цій сфері буде сприяння розвитку освіти та мови представників національних меншин, зокрема, проведення олімпіад з державної та рідної мови, літератури та історії культури.

Ще один із пріоритетів - підтримка культурно-просвітницької діяльності національних меншин та сприяння проведенню акцій, днів та тижнів національних культур. На проведення цих заходів з обласного бюджету спрямують 152 тис. грн., з них 85 тисяч - на проведення Всеукраїнського етнофестивалю «Ми - українські». Також значну суму (50 тис. грн.) мають виділити з обласного бюджету на перше видання презентаційного альбому про діяльність національно-культурних товариств області «Ми - українські».

В області функціонують 82 національно-культурних товариства. Крім того, у Бердянську, Мелітополі та Запоріжжі створено асоціації національно-культурних товариств. Загалом на території області проживають представники понад 130 різних національностей.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Від Познані, Лешаня до Литви: як запорізькі бійці підкорюють міжнародні турніри

Під виглядом «підробітку»: як ворог намагається вербувати підлітків і що з цим робити

Від ідеї до фінансування: як запорізькі громади готують інвестиційні проєкти

Стійкість і ризики: що сьогодні визначає майбутнє Запорізького регіону

Безоплатна психологічна допомога для ветеранів: як отримати та куди звертатися

СБУ спільно з Нацполіцією ліквідували у Запоріжжі чергову схему незаконного переправлення ухилянтів за кордон, яку організувала керівниця фармацевтичної компанії

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 29.04.2026

Софіївка – Підлозці: співпраця, що об’єднує та підтримує

Впродовж доби окупанти завдали 1062 удари по 39 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1525-го дня війни

Про людей і рішення: Запорізька область отримала відзнаку «Символ підтримки оборони 2025» на Міжнародному форумі згуртованості

Безпека, підтримка, можливості: як абітурієнтам з ТОТ вступити до українських вишів у 2026 році