Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізька влада та громадськість розробили пропозиції до Національного плану дій з реалізації проекту «Партнерство «Відкритий Уряд»

3 квітня 2012 - 09:30

Запорізька влада та громадськість розробили пропозиції до Національного плану дій з реалізації проекту «Партнерство «Відкритий Уряд»

Минулого тижня до Кабінету Міністрів України направлено пропозиції обласної виконавчої влади та запорізької громадськості до Національного плану дій з реалізації міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

Про це повідомив заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації Юрій Пелих.

- Виконуючи доручення Кабінету Міністрів України щодо громадського обговорення проекту плану заходів з реалізації ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», обласна державна адміністрація спільно з запорізькою громадськістю підготували пропозиції до Національного плану дій з реалізації міжнародної ініціативи. Минулого тижня наші пропозиції передані до Кабінету Міністрів України. Вони стосуються сприяння прозорості державного управління, залучення громадян до участі в процесах державного управління, покращення якості публічних послуг, а також забезпечення безпеки в державі, - повідомив Юрій Пелих.

Як зазначив посадовець, участь держави в ініціативі «Партнерство «Відкритий Уряд» є показником того, що Україна стоїть на демократичних засадах у взаємовідносинах влади та громадськості.

Участь України в проекті передбачає, що керівництвом держави разом із громадськістю буде розроблено національний план дій з впровадження ініціативи. Обов’язковою умовою є проведення органами влади широких консультацій з громадськістю з метою її інформування про зобов’язання перед Партнерством та урахування в національному плані пропозицій громадянського суспільства. Саме таким шляхом розроблялися пропозиції від Запорізької області.

Готовий національний план дій Україна має надати до 9 квітня, а вже в середині травня буде вирішено, чи увійде наша держава до «Партнерства «Відкритий Уряд». Приймати рішення буде керівний комітет, до якого входять вісім країн світу.

Облдержадміністрація розробила свої пропозиції до національного плану дій ще до початку лютого, але було прийнято рішення, що від нашого регіону надійдуть спільні пропозиції від влади та громадськості, тож влада та громадськість активно працювали над розробкою спільних пропозицій.

- Якщо хоч один пункт з наших пропозицій увійде до національного плану дій, це буде свідчити про те, що ми працювали недаремно, - зазначив Юрій Пелих.

 

Довідкова інформація:

Партнерство «Відкритий уряд» – це багатостороння  ініціатива, офіційно запроваджена 20 вересня 2011 року. Її пріоритетами є забезпечення виконання урядами конкретних зобов’язань щодо сприяння прозорості державного управління; залучення громадян до участі в процесах державного управління; боротьба з корупцією; використання нових технологій для покращення державного управління.

Щоб стати членом ПВУ, країни повинні прийняти Декларацію «Відкритого уряду» на рівні представників урядів, надати національний план дій, розроблений за участю представників громадянського суспільства, до березня 2012 року та погодитися на незалежне оцінювання результатів своєї діяльності. До ініціативи вже приєдналися 50 країн світу, в тому числі -Україна.

До Громадського Партнерства на підтримку впровадження в Україні ініціативи «Відкритий Уряд» входять 47 недержавних організацій та 13 індивідуальних членів.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Юрій Малашко на прямому зв’язку з громадянами

Спожиті комунальні послуги мають оплачуватись своєчасно

єВідновлення: співвласники зруйнованого житла можуть подати заяву в Дії та отримати компенсацію

Електронні сервіси ПФУ: зручний спосіб отримання послуг

Документи для призначення грошової виплати до Дня Незалежності можна подати до 10 грудня: Уряд подовжив термін для тих, хто захищає Батьківщину

29 листопада відбудеться телефонна гаряча лінія з головою ЗОВА

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 29.11.2023, 644 доба

Минулої доби військовослужбовці рф завдали 153 удари по 26 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 643-го дня війни

В Україні триває реалізація всеукраїнської кампанії ментального здоров’я