Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Юрій Артеменко: „Засуджені теж громадяни нашої країни”

20 квітня 2005 - 10:15

Саме цими питаннями і цікавився голова облдержадміністрації Юрій Артеменко під час відвідин колонії, куди завітав з прокурором області Олександром Шацьким та начальником управління державного департаменту України з питань виконання покарань Запорізької області, генерал-майором Валерієм Тетеруком. Гості відвідали медичну частину, де на лікуванні перебувають ВІЛ-інфікований, алкоголік, поранений з поламаною рукою та інші пацієнти. Під час розмови від них почули нарікання на слабке медикаментозне забезпечення.

Губернатор розмовляв з осудженими, які на території колонії будують капличку, а також з порушниками режиму, які знаходяться під посиленим контролем. Останні поскаржилися на справжнє знущання, адже доводиться цілу зміну молотом і кайлом витесувати з великих каменюк тротуарні камінчики, за кожен з яких платять по 3 копійки. А за зміну їх треба витесати до 80 штук. Просто каторжна праця. Відвідав промислову зону, де позбавлені волі виготовляють побутові візки, стелажі для невеликих хлібопекарень, вибухозахисті комплекти за замовленням Міністерства з надзвичайних ситуацій.

Враження двояке, - зауважив Ю.Артеменко. – Я не можу говорити, що тут добре, бо це несвобода і контингент тут не кращий. Але ці люди – громадяни нашої країни, і вони теж голосували під час виборів Президента країни. Тому мають відповідні права, хоча й дещо обмежені. Мені важливо було дізнатись чи не порушують їх  права, перетворюючи  покарання у знущання над людиною.

Під час розмов я побачив ряд проблем, пов”язаних з харчуванням, забезпеченням медикаментами. Побачив організовану роботу у промзоні і водночас знущання над порушниками режиму. Чи реальна ціна за ту важку працю, за яку платять 3 копійки? Це корисна праця чи вона нікому не потрібна?

По ходу знайомства із станом справ у колонії губернатор дав ряд доручень відповідним службам розібратись до кінця і поправити становище. Керівника колонії запевнив, що допоможе в реалізації продукції, виготовленої за замовленням МНС.

Після від’їзду губернатора прокурор області провів особистий прийом осуджених.

 

Прес-служба облдержадміністрації   

Читайте також

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 09.06.2023

Стан водних біоресурсів на контролі ОВА та громад

Міжнародні партнери підтримують постраждалі внаслідок руйнування Каховської ГЕС громади

Керована авіабомба влучила в медзаклад у прифронтовому місті

За добу окупанти завдали 97 ударів по території Запорізької області – наслідки влучань задокументували правоохоронці

В обласному центрі відкрили ще один заклад розміщення ВПО

СБУ повідомила про підозру черговій зрадниці, яка допомагає країні-агресору підтримувати окупаційний режим у Кам’янка-Дніпровському районі

Юрій Малашко: “Дієві заходи, аби мінімізувати задуху біоресурсів мають бути вжиті негайно”

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 09.06.2023

471 доба повномасштабного вторгнення в Запорізьку область

Увага! Планові підривні роботи!

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 09.06.2023, 471