Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Олександр Пеклушенко: «Ми мусимо не тільки модернізувати будівлю обласної філармонії, але й зберегти її первинний історичний вигляд»

8 червня 2012 - 15:58

Голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко провів виїзну нараду з питання реконструкції обласної філармонії ім. Глінки. Учасники наради обговорили найактуальніше  питання на даному етапі реконструкції – яким чином буде проводитися реставрація фасаду. Адже головне завдання, що ставить перед будівельниками голова облдержадміністрації, – максимально зберегти історичний вигляд будівлі, що є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Як повідомив  архітектор проекту Віктор Лукашев,  було розглянуто більше десятка варіантів оздоблення фасаду: від повної заміни плит на сучасні матеріали до часткової заміни зруйнованих елементів та реставрації тих, що не потребують демонтажу. В ході наради Олександр Пеклушенко ознайомився із запропонованими варіантами та підтримав думку архітектора про часткову заміну найбільш пошкоджених плит фасаду із збереженням історичного вигляду будівлі філармонії.

- Запоріжжя – це унікальне місто за своєю архітектурою. Тому наше головне завдання - не прийти сюди з будівельниками та фарбою, але й зберегти цю дивну пам’ятку архітектури. Було розглянуто десятки варіантів оздоблення фасаду. Ми зупинились на тому, що максимально відновлює цю чудову будівлю. Я дуже дякую всім, хто брав участь на цьому етапі робіт, адже вони підійшли до справи творчо та професійно. Наша мета не тільки реконструювати філармонію, а зробити так, щоб вона простояла без ремонту ще років з п’ятдесят, - прокоментував Олександр Пеклушенко підсумки наради.

Хід реконструкції обласної філармонії голова облдержадміністрації тримає на особистому контролі. Рішенням сесії обласної ради передбачено виділення майже 680 тис. грн. на проектні роботи. Загальна вартість робіт з реконструкції філармонії ім. Глінки, які планується профінансувати в 2012 році за рахунок державного бюджету, -  10 млн.грн.

Проектно-кошторисна документація на реконструкцію будівлі філармонії вже затверджена. За словами начальника управління капітального будівництва ОДА Віктора Жука,  вже на початку липня будівельники розпочнуть роботи по ремонту та реставрації фасаду.

 

Управління у справах преси та інформації 

Читайте також

«Там, де є можливість, ми відновлюємо», – голова Запорізької ОДА Іван Федоров

Обличчя незламності: у Запоріжжі презентували фотоісторії тих, хто уособлює стійкість регіону

«Сьогодні, як ніколи, важливо втілювати рішення, які забезпечать майбутнє нашого регіону», – голова Запорізької ОДА Іван Федоров

«Наша мета – зберегти нормальність життя там, де ворог щодня намагається її зруйнувати»: у Запоріжжі відбувся Форум стійкості «Ми – Запоріжжя»

Запорізькі ветерани, ветеранки та члени їхніх родин можуть долучитися до безоплатної програми професійної реінтеграції

«Надихаюся друзями, колективом, роботою», – ветеран Олександр Шевчук про цивільне життя

Від потреб до рішень: у Запоріжжі презентували результати першого опитування ветеранів

«Настільний теніс для мене – це гра для душі»: у Запоріжжі пройшли ІІ Обласні спортивні ігри серед ветеранів та їхніх сімей

Проєкт «Смілива»: безпековий тренінг для дівчат у Запоріжжі

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.03.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 736 ударів по 39 населених пунктах Запорізької області

Від навчання до роботи: у Запоріжжі планують готувати фахівців цифрових мереж