"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Молочний лиман планують з’єднати з Азовським морем ще одним каналом

10 липня 2012 - 12:02

Молочний лиман планують з’єднати з Азовським морем ще одним каналом

Заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Дудка з робочої поїздкою відвідав смт Кирилівка Якимівського району, де провів виїзну нараду з вирішення проблемних питань гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Молочний лиман».

До обговорення зазначеної теми долучились представники Приазовського національного природного парку, державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області, державної екологічної інспекції Азовського моря, міжобласної Північно-Азовської спілки риболовецьких колгоспів, Мелітопольського інституту екології та соціальних технологій, обласного управління водних ресурсів.

З 2008 року на підтримку  гідрологічного режиму заказника було спрямовано понад 830 тис. грн. (кошти обласного бюджету та риболовецьких підприємств). За цей рахунок відбувалося фінансування робіт з розчистки з’єднувального каналу між Азовським морем та лиманом.

- Цих коштів вистачає лише на проведення періодичних днопоглиблювальних робіт гирла лиману, що не вирішує проблему повністю. Тому ми домовились розробити комплексну програму відновлення природних екосистем Молочного лиману. Хотілося б почути чи є зрушення в цьому напрямку, - звернувся до учасників заходу заступник голови ОДА Олександр Дудка.

Як повідомив директор Приазовського національного природного парку Губат Алієв, нині Український державний інститут  з проектування підприємств рибного господарства і промисловості «Укррибпроект» розробляє проект нового з’єднувального каналу між Азовським морем та Молочним лиманом з урахуванням рози вітрів, течій та хвильової ерозії.

- Проект має бути готовий до 15 липня. Спираючись на отримані дані, ми зможемо розпочати розробку безпосередньо комплексної програми, - повідомив Г. Алієв. Нині ж, за рахунок розчистки дна у травні 2012 року, забезпечено функціонування нині діючого каналу. Наразі його ширина складає 20 м, глибина – 1,5 м.

- Збереження Молочного лиману можливе тільки за підтримки держави. Однак ми повинні мати стратегію відновлення його гідрологічного режиму, - переконаний Олександр Дудка. З врахуванням цього за підсумками наради Приазовському національному природному парку та Науково-дослідному інституту Азовського моря рекомендовано підготувати пропозиції щодо виконання науково-дослідних робіт на території заказника.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також