Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Юрій Артеменко пропонує змінити Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”

10 травня 2005 - 09:56

Перший законопроект внесений у співавторстві з народним депутатом Іваном Бастригою. Його мета ліквідувати існуючу несправедливість шляхом включення до переліку учасників бойових дій осіб, які безоплатно здавали кров (донорів) для воїнів діючих армій, флотів, військових з’єднань та контингентів в період Великої вітчизняної війни та в період ведення бойових дій в інших державах

“У високій мірі ризикуючи своїм життям, не зважаючи на наслідки для власного здоров’я ці люди віддавали свою кров, тим самим рятуючи життя наших воїнів, – коментує Ю.А.Артеменко, - прийняття такого Закону дозволить покращити їхні життєві умови та нарешті визнати заслуги донорів перед Вітчизною.”

Другий проект Закону, який Юрій Артеменко вніс разом з народним депутатом Сергієм Соболєвим, стосується скасування щорічного проходження додаткового експертного медичного огляду для підтвердження свого статусу учасниками Великої Вітчизняної війни, які стали інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин.

“Той підхід, що інваліди мають кожного року проходити МСЕК, на мій погляд, є нелогічним та неприйнятним, – зазначає Юрій Артеменко, - це люди дуже похилого віку, і якщо вже одного разу їм встановлено інвалідність, їхній стан здоров’я з кожним роком не покращується. До мене і на зустрічах, і в листах надходить багато скарг з цього приводу. Доволі часто виникають ситуації, коли, наприклад, людина, що втратила ногу внаслідок трудового каліцтва, має кожного року підтверджувати, що вона і досі не має ноги. Родичі цих людей, які не мають інколи фізичної можливості дійти чи доїхати до місця проходження огляду, повинні кожного року вирішувати проблему транспортування. Я вважаю такі випадки взагалі цинічними. Отже, прийняття нашого з Сергієм Соболєвим законопроекту має цю проблему розв’язати”.

На думку авторів, ці законопроекти є особливо доречними саме напередодні 60-річчя Перемоги. Народні депутати будуть наполягати на якомога швидшому розгляді проектів Законів Верховною Радою України.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також

За добу поліція зареєструвала 20 повідомлень про воєнні злочини окупантів

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 27.09.2022

В Україні розроблено дорожню карту дій для родин захисників

Ворог поцілив ракети по Гуляйполю

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 28.09.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 28.09.2022, 217 доба

Будь-які злочинні дії Росії нічого не змінять. Звернення Володимира Зеленського 27.09.2022

Президент провів зустріч з міністром з питань Європи та закордонних справ Франції

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 27.09.2022

Платформа “Свідок” збирає докази воєнних злочинів росіян для Міжнародного кримінального суду

Нескорені мелітопольці не стерплять свавілля терористів на українській землі!

Енергодар та Дніпрорудне проти збройного терору та пропаганди