Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Підписано меморандум про співробітництво засобів масової інформації області та облдержадміністрації

12 травня 2005 - 14:35

Голова облдержадміністрації Юрій Артеменко, за ініціативою якого було розроблено проект меморандуму про співробітництво засобів масової інформації області та облдержадміністрації, сьогодні під час чергової зустрічі з редакторами електронних і друкованих ЗМІ підписав від імені облдержадміністрації цей документ. Від імені ЗМІ меморандум підписали головні редактори провідних телерадіокомпаній і друкованих видань області.

Представники обох сторін підтвердили свою готовність будувати співробітництво на принципах взаємоповаги, підтримки і взаєморозуміння в інтересах жителів регіону і української держави, в інтересах свободи слова і демократії. Облдержадміністрація гарантує надання журналістам повної і прозорої інформації з будь-яких питань, підтримку їх творчих починань, невтручання в роботу журналістів. Керівники ЗМІ зі свого боку підтверджують, що повна і чесна інформація з будь-яких проблем  -- це інформація, яка на рівних умовах висвітлює дві точки зору, надає можливість читачам, глядачам чи слухачам зробити повний і неупереджений висновок про ту чи іншу подію.

Нижче наводимо повний текст меморандуму.

                                                       

Прес-служба облдержадміністрації

 

Меморандум

про співробітництво засобів масової

інформації Запорізької області та

Запорізької облдержадміністрації

 

Ми, керівники друкованих і електронних засобів масової інформації Запорізької області та голова Запорізької облдержадміністрації, дійшли згоди що відносини між ЗМІ та владою в сучасній Україні мають відповідати вимогам чинного законодавства  і гарантій розвитку вільної преси, наданих Президентом України, на засадах свободи слова, неупередженості, повноти інформації та збалансованості у висвітленні суспільно важливих подій в країні і регіоні зокрема.

Ми підтримуємо задекларовані Президентом України Віктором Ющенком  і підтверджені головою облдержадміністрації на теренах нашої області принципи створення вільної преси як реальні, давно очікувані гарантії невтручання держави в редакційну політику, а також можливості проведення на сторінках газет, в теле- і радіопередачах безцензурних суспільних дискусій.

Ми розуміємо свободу слова як можливість громадян обговорювати теми, важливі для суспільства на сторінках газет чи в телерадіопередачах. У першу чергу це стосується рішень і дій влади та органів місцевого самоврядування.

Ми усвідомлюємо, що повна і чесна інформація з будь яких проблем – це інформація, яка на рівних умовах висвітлює дві точки зору. Це інформація, яка надає можливість читачам, глядачам чи слухачам зробити повний і неупереджений висновок про ту чи іншу подію.     

Ми усвідомлюємо, яким складним буде шлях до свободи слова. Багато що повинна зробити сама преса, аби позбутися самоцензури та стати більш професійною.

Зі свого боку обласна влада, як і належить за законом,  не буде займатися політикою дезінформації та неповної інформації. Обласна держадміністрація гарантує  надання журналістам повної і прозорої інформації з будь-яких питань, підтримку їх творчих зачинань і допомогу у вирішенні проблем, які входять до компетенції обласної влади.

Облдержадміністрація гарантує невтручання в роботу журналістів.

Цим меморандумом представники обох сторін  - керівники ЗМІ області та голова облдержадміністрації підтверджують, що  готові будувати співробітництво на принципах взаємоповаги, підтримки і взаєморозуміння в інтересах жителів регіону і української держави, в інтересах свободи слова і демократії.

 

Від імені облдержадміністрації:

голова Запорізької облдержадміністрації Ю. А Артеменко

 

Від імені ЗМІ Запорізької

області:

Б.Василенко – заступник головного редактора газети „Субота плюс”, О.Верьовкін – головний редактор газети „Запорозька Січ”, А.Ставничий – генеральний директор ЗДТРК, Г.Стіцина – головний редактор газети „МИГ”, М. Єфимов - генеральний директор ЗНТРК "ТВ-5", М.Лобач – головний редактор газети „Запорізька правда”, Л.Маринюк – головний редактор газети „Наше время плюс”, Я.Бринза – директор РК „Великий Луг”, С.Зайченко – директор РК „Радіо – три”, В.Фоменко – директор ТОВ „Мрія-Нова”, В.Власов – директор ТРК „Алекс”, А.Бартиш – редактор газети „Горожанин”, А.Кузьменко – головний редактор газети „Позиция”, А.Яворський – головний редактор газети „Вибор”, В.Кузенко – головний редактор газети „Верже”, Ю.Ботнер – головний редактор газети „Наш город”.

Читайте також

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 27.09.2022

В Україні розроблено дорожню карту дій для родин захисників

Ворог поцілив ракети по Гуляйполю

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 28.09.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 28.09.2022, 217 доба

Будь-які злочинні дії Росії нічого не змінять. Звернення Володимира Зеленського 27.09.2022

Президент провів зустріч з міністром з питань Європи та закордонних справ Франції

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 27.09.2022

Платформа “Свідок” збирає докази воєнних злочинів росіян для Міжнародного кримінального суду

Нескорені мелітопольці не стерплять свавілля терористів на українській землі!

Енергодар та Дніпрорудне проти збройного терору та пропаганди

Довідник безбар'єрності» – ініціатива і флагманський проєкт першої леді Олени Зеленської