Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Олександр Пеклушенко: «Кожен громадянин має право на приватизацію житла, і ми повинні створити для цього всі умови»

24 липня 2012 - 16:14

Олександр Пеклушенко: «Кожен громадянин має право на приватизацію житла, і ми повинні створити для цього всі умови»

В області триває робота щодо забезпечення прав мешканців гуртожитків на житло, а саме – приватизації кімнат, в яких вони проживають. У регіоні є майже 300 гуртожитків, з них 111 знаходяться в комунальній власності, 127 – у державній, ще 51 – у приватній власності.

Минулого року Верховною Радою України було внесено зміни до Житлового кодексу України, Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» та Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків». Все це дозволило значно вдосконалити правове врегулювання забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків. Відтепер законодавство більш конкретно визначає осіб, які мають право на приватизацію житла у гуртожитках, а також чітко окреслює коло гуртожитків, у яких кімнати не підлягають приватизації.

Згідно закону, державні гуртожитки переходять до комунальної власності на безкоштовній основі, а ті, які належать підприємствам, – з компенсацією, 50% з якої виділяється з держбюджету, ще 50% - з місцевих бюджетів.

За минулий рік до комунальної власності було передано лише 12 гуртожитків, ще 47 мають бути передані. Наразі готуються всі необхідні документи для передачі в комунальну власність шести гуртожитків. Крім того, статус 14 гуртожитків змінено на «житловий будинок», ще 37 готуються до зміни статусу.

- Гуртожитки, які не є комунальною власністю, повинні ремонтуватися за державні кошти, але фінансування немає. Також процес передачі гуртожитків у комунальну власність ускладнюється тим, що в будівлях зроблено перепланування, але воно не погоджено, як цього вимагає закон. Крім того, щоб зрушити з мертвої точки, потрібне бажання і балансоутримувача, і органів влади, а вони не завжди співпадають, - зазначив перший заступник начальника управління житлово-комунального господарства Максим Шахов.

Голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко переконаний: влада повинна робити все можливе, щоб кожен громадянин, який проживає в гуртожитку, мав можливість скористатися своїм законним правом на приватизацію своєї житлової площі.

- Ми, влада, стоїмо на боці людей, які проживають у гуртожитках. І я хотів би спитати власників заводів, на балансі яких знаходяться гуртожитки, чого їм ще не вистачає? Чому вони не хочуть передавати будівлі в комунальну власність, щоб приватизація кімнат стала можливою? Кімнати в гуртожитках – це єдине, що є в людей, які там проживають, тож зі свого боку ми зробимо все, щоб вони могли реалізувати своє законне право на приватизацію житла, – підкреслив голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Україна на шляху до ЄС: запорізькі підприємці та експерти обговорили зміни в законодавстві

СБУ повідомила про підозру керівництву окупаційного райвідділу «мвс рф», яке погрожувало розстрілом мешканцям одного із селищ на Запоріжжі

«Дуже важко без нього жити, але ми намагаємося»: у Запоріжжі відкрили меморіальну табличку на честь полеглого Захисника Олександра Докукіна

Уроки з натхненням: у Запоріжжі в змішаному форматі запрацювала релокована Малобілозерська спеціалізована естетична школа «Дивосвіт»

Затверджено порядок створення безбар’єрних маршрутів у містах та громадах

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 12.09.2025

Впродовж доби окупанти завдали 440 ударів по 16 населених пунктах Запорізької області

Запоріжців запрошують стати амбасадорами безбар’єрності

«Молодь, яка надихає»: Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко поспілкувалася з учасниками проєкту «ЕЛІТА UFuture»

Очна освіта ще для тисячі дітей: у Вільнянській громаді запрацювала «підземна» школа

​«Догляд​ ​за​ ​дітьми​ ​в​ ​Україні»: новий грантовий конкурс для створення центрів ​педагогічного​ ​партнерства​ ​з​ ​коворкінгами для батьків​

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 11.09.2025