Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Що зроблено новою обласною виконавчою владою за 7 місяців

7 вересня 2005 - 10:04

 

Відкритість і прозорість влади - один з основних принципів роботи –. Щотижня голова облдержадміністрації і його заступники ведуть особисті прийоми громадян в обласній держадміністрації і в районах області.

 

Голова провів 24 прийоми, заступники (3) – 72.

 

Проведено:

 

Ø  10 «гарячих телефонних ліній»

 

Ø  14 прес-конференцій, брифінгів і круглих столів

 

Ø  12 прямих телевізійних ефірів

 

Ø  6 прямих ліній в газетах для читачів

 

Ø  День спілкування з усіма, у кого є питання до влади

 

У вестибюлі облдержадміністрації встановлено «Поштову скриньку довіри», куди може вкинути листа кожен бажаючий. Ключі від скриньки має тільки Артеменко. Листи дістає і розглядає особисто.

 

2 рази на тиждень виїжджає на підприємства, в установи, в райони для вивчення і вирішення нагальних проблем, спілкування з людьми.

 

Економічне зростання як запорука вирішення соціальних проблем.

 

Бюджет:

 

За 8 місяців до загального фонду бюджетів всіх рівнів забезпечено надходження доходів в обсязі 2296,0 млн. грн., що на 834,1 млн. грн. або на 57% більше, ніж за відповідний період минулого року.

 

До загального фонду державного бюджету надійшло 1571,6 млн. грн. доходів, або 106,9%  затвердженого плану. В порівнянні з аналогічним періодом  минулого року   надходження збільшились   в   1,9 рази.

 

Виконано план надходження доходів, амністованих Державною податковою інспекцією і перевиконано на 103 млн. гривень план надходження податків, амністованих митною службою області.

 

Як наслідок цілеспрямованої і системної роботи з підприємствами регіону та бізнес-структурами щодо прозорості і чесності сплати податків, в серпні до  державного бюджету мобілізовано 375,2 млн. грн., або 131,2% плану на місяць В порівнянні з липнем надходження зросли майже вдвічі!

 

Виконано план 8 місяців по надходженнях до загального фонду місцевих бюджетів.

 

Заробітна плата

 

Здійснено перерахунок заробітної плати у зв’язку з підвищенням її з 1 квітня 2005 року на 10,7 % та доплати до мінімальної заробітної плати до 290 грн. усім працівникам бюджетної сфери і з 1 липня 2005 року на 6,9 % і  доплати до мінімального розміру заробітної плати до 310 грн. всім працівникам бюджетної сфери.

 

На виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам бюджетної сфери області  було спрямовано  498,7 млн. грн., або на 148,9 млн. грн. більше, ніж за відповідний період 2004 року.

 

Заборгованість по заробітній платі працівникам бюджетних установ в області  відсутня.

 

 

 

Середньомісячна заробітна плата по області – 788 гривень, або на 26,2% більше, ніж за аналогічний період 2004 року.  Зменшується заборгованість по заробітній платі в сфері промисловості ( 0,7%) і сільському господарстві (на 9,5%). Це – один з напрямків постійної турботи губернатора.

 

Рейтингові показники

 

Згідно з моніторингом результатів діяльності  облдержадміністрацій з питань соціально-економічного розвитку, який був проведений Кабінетом Міністрів України у  першому півріччі  забезпечено  зростання  в  усіх основних сферах життєдіяльності області.

 

Серед 32 показників, за якими проводиться моніторинг, наша область по 11 показниках, тобто кожному третьому, увійшла до першої десятки регіонів.

 

Промисловість

 

Реальний приріст  у промисловості  в порівнянні з першим півріччям  2004 року склав  9,2 %.  Цей показник майже вдвічі вищий, ніж по Україні (5%) і  найвищий серед індустріальних регіонів (таких як Дніпропетровська область – на 8,4%, Луганська – на 4,5%, Донецька – скорочення на 7,4%).

 

Інвестиції

 

Зберігається тенденція зростання як внутрішніх, так і зовнішніх інвестицій в економіку області.

 

Відновлено динаміку зростання прямих іноземних інвестицій. Якщо протягом  першого кварталу  їх загальний обсяг  скоротився на 1,3%,  то за 6 місяців ми отримали приріст  до початку року на $27,5 млн. дол., або на 2,5%.

 

Обсяг експорту товарів зріс на  27,9%, імпорту – на 47,5 %. Оборот роздрібної торгівлі збільшився у фактичних цінах – на 46,1%,  у порівняльних - на 25,5%.

 

Сільське господарство

 

Обсяг валової продукції  сільського господарства збільшився на 23,7 %.

 

За станом на 30 серпня 2005 року зібрано 17984,5 тис. тонн  зернових, що лише на 5,5 тис. тонн менше, ніж передбачено програмою  „Зерно Запоріжжя – 2005”.

 

      Продовжується збирання пізніх зернових —гречки (зібрано 2,2 тис.тонн з площі 2,3 тис.га; завдання – 4,7 тис.га), проса  (зібрано 7,7 тис.тонн з площі 4,8 тис.га; завдання 10,6 тис.га). На початку вересня господарства області розпочнуть збирання зернової кукурудзи.

 

      Всього в поточному році прогнозується зібрати 1942тис.тонн зернових та зернобобових, що становить 110% завдання та на 105,4 тис.тонн більше 2004 року (1836,6 тис.тонн).

 

Співпраця влади і бізнесу

 

Облдержадміністрація взяла на себе зобов’язання щодо створення правових і прозорих відносин, спрощення реєстрації та розвитку підприємств, а у відповідь вимагає від підприємців вивести зарплатню співробітників із тіні та чесно сплачувати податки. Діалог влади і бізнесу вже дав перші плідні результати: За підсумками проведеної роботи внесено зміни до 12 регуляторних актів (100%), скасовано 78 регуляторних актів (що складає 98% від кількості регуляторних актів, що підлягають скасуванню).

 

В усіх районах та містах обласного значення  Запорізької області створені «єдині реєстраційні офіси» загальною  кількістю 31. У Запоріжжі реєстрацію за принципом «єдиного реєстраційного офісу» запроваджено в 7 районах міста.

 

Розвиток депресивних територій

 

Степногірськ. Шахта, під яку, власне, й було збудоване ціле місто з комплексною інфраструктурою, затоплена і не працює вже 12 років. Тут довгі роки фіксувалося тотальне й безнадійне безробіття. Стараннями нової влади сюди прийшли інвестори - представників відомої в Європі польської фірми «Порта», що спеціалізується на виготовленні дверей, вікон та меблів. Влада надала всі можливі пільги, допомогла з реєстрацією і організацією робіт.

 

«Порта» дасть Степногірську 250 робітників місць і близько 200 тисяч євро інвестицій. Такі гроші допоможуть вирішити проблему водоводу й очисних стоків у місті. Поруч із ділянкою цієї компанії вже працює інша фабрика, пізніше за принципом техноградів ми плануємо обладнати там стоянку TIR для вантажівок.

 

Проведено також переговори з інвесторами, які готові вкласти 50 млн.$ у відродження «лежачого» підприємства «Орсільмаш» в районному центрі Оріхів, що дасть місту 2000 робочих місць.

 

Створення нових робочих місць.

 

За 7 місяців 2005 року в області створено понад 25 тисяч робочих місць.

 

Поліпшення криміногенної ситуації

 

За 8 місяців скорочена кількість зареєстрованих злочинів - на 16,5% у порівнянні з аналогічним рівнем 2004 року.

 

Правоохоронцями області затримано маніяка, який здійснив близько 70 жорстоких вбивств на території трьох областей України. Його вину у вказаних злочинах доведено беззаперечними доказами.

 

Проблема Балки Середньої

 

Це величезні площі, на які десятиріччями завозилися відходи металургійних підприємств. Їх розробляв хто завгодно, а скрап йшов не на металургійні підприємства, яким ці відвали належали, а криміногенні структури. Скрап реалізовувався за тіньовими схемами, без сплати податків. Роботи велися з  кричущими порушеннями екологічних норм і охорони праці.

 

За наказом губернатора з допомогою правоохоронців роботи в Балці Середній припинені. Завод-власник відвалів споруджує огорожу навколо території, щоб забезпечити виїзд транспорту тільки через залізничний переїзд, де буде стояти податковий пост. Тобто, врегулювання проблеми в тому, щоб скрап ішов на підприємство, збільшувалося виробництво металу, створювалися робочі місця, платилися податки й не порушувалися екологічні норми.

 

Культура і духовність

 

Обласний театр юного глядача вперше за 30 років свого існування одержав власну сцену. Йому передано йому Палац будівельників у центрі міста, надається допомога в ремонті.

 

За договором, підписаним з обласною держадміністрацією, комбінат «Запоріжсталь» надає фінансову допомогу у будівництві на о. Хортиця історико-культурного комплексу «Запорозька Січ».

 

Вперше за багато років вирішено питання розмежування землі Національного заповідника Хортиця.

 

Проведено заходи Всеукраїнського рівня – “Телетріумф”, акція “Моя майбутня Україна” за участю Катерини Ющенко, фольклорний фестиваль “Сила України”.

 

Робота з молоддю

 

В цьому році Центр молоді та студентства змінив не тільки прописку, переїхавши в колишній  будинок політпросвіти, а й концепцію своєї діяльності. «Рівні можливості для всієї молоді!» - тепер це головний принцип центру. На його території створено молодіжний майданчик, де буде функціонувати медіа-центр, бізнес-класи, тренінг-класи, конференц - зала, велика та мала актова зала, костюмерна, виставкова зала для реалізації молодіжних проектів та заходів.

 

В липні відкрився центр соціально-психологічної допомоги для людей, які опинилися в кризовій ситуації. Центр розрахований на 14 місць, в якому можна знаходитись до 3 місяців.

 

Відкривається центр ресоціалізації наркозалежної молоді «Твоя перемога». Планується створення цілої мережі таких центрів.

 

Вперше цього року кількість весіль у регіоні перевищила кількість розлучень, а відтоді, як почалися соціальні виплати за народження дитини, кількість вагітних жінок на обліку в жіночих консультаціях області збільшилася майже вдвічі.

 

 

                                                     Прес-служба облдержадміністрації

 

 

 

 

Читайте також

Стан водних біоресурсів на контролі ОВА та громад

Міжнародні партнери підтримують постраждалі внаслідок руйнування Каховської ГЕС громади

Керована авіабомба влучила в медзаклад у прифронтовому місті

За добу окупанти завдали 97 ударів по території Запорізької області – наслідки влучань задокументували правоохоронці

В обласному центрі відкрили ще один заклад розміщення ВПО

СБУ повідомила про підозру черговій зрадниці, яка допомагає країні-агресору підтримувати окупаційний режим у Кам’янка-Дніпровському районі

Юрій Малашко: “Дієві заходи, аби мінімізувати задуху біоресурсів мають бути вжиті негайно”

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 09.06.2023

471 доба повномасштабного вторгнення в Запорізьку область

Увага! Планові підривні роботи!

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 09.06.2023, 471

Росією керують нелюди, які особисто є найбільшою катастрофою на планеті – звернення Президента України