Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Що зроблено новою обласною виконавчою владою за 7 місяців

7 вересня 2005 - 10:04

 

Відкритість і прозорість влади - один з основних принципів роботи –. Щотижня голова облдержадміністрації і його заступники ведуть особисті прийоми громадян в обласній держадміністрації і в районах області.

 

Голова провів 24 прийоми, заступники (3) – 72.

 

Проведено:

 

Ø  10 «гарячих телефонних ліній»

 

Ø  14 прес-конференцій, брифінгів і круглих столів

 

Ø  12 прямих телевізійних ефірів

 

Ø  6 прямих ліній в газетах для читачів

 

Ø  День спілкування з усіма, у кого є питання до влади

 

У вестибюлі облдержадміністрації встановлено «Поштову скриньку довіри», куди може вкинути листа кожен бажаючий. Ключі від скриньки має тільки Артеменко. Листи дістає і розглядає особисто.

 

2 рази на тиждень виїжджає на підприємства, в установи, в райони для вивчення і вирішення нагальних проблем, спілкування з людьми.

 

Економічне зростання як запорука вирішення соціальних проблем.

 

Бюджет:

 

За 8 місяців до загального фонду бюджетів всіх рівнів забезпечено надходження доходів в обсязі 2296,0 млн. грн., що на 834,1 млн. грн. або на 57% більше, ніж за відповідний період минулого року.

 

До загального фонду державного бюджету надійшло 1571,6 млн. грн. доходів, або 106,9%  затвердженого плану. В порівнянні з аналогічним періодом  минулого року   надходження збільшились   в   1,9 рази.

 

Виконано план надходження доходів, амністованих Державною податковою інспекцією і перевиконано на 103 млн. гривень план надходження податків, амністованих митною службою області.

 

Як наслідок цілеспрямованої і системної роботи з підприємствами регіону та бізнес-структурами щодо прозорості і чесності сплати податків, в серпні до  державного бюджету мобілізовано 375,2 млн. грн., або 131,2% плану на місяць В порівнянні з липнем надходження зросли майже вдвічі!

 

Виконано план 8 місяців по надходженнях до загального фонду місцевих бюджетів.

 

Заробітна плата

 

Здійснено перерахунок заробітної плати у зв’язку з підвищенням її з 1 квітня 2005 року на 10,7 % та доплати до мінімальної заробітної плати до 290 грн. усім працівникам бюджетної сфери і з 1 липня 2005 року на 6,9 % і  доплати до мінімального розміру заробітної плати до 310 грн. всім працівникам бюджетної сфери.

 

На виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам бюджетної сфери області  було спрямовано  498,7 млн. грн., або на 148,9 млн. грн. більше, ніж за відповідний період 2004 року.

 

Заборгованість по заробітній платі працівникам бюджетних установ в області  відсутня.

 

 

 

Середньомісячна заробітна плата по області – 788 гривень, або на 26,2% більше, ніж за аналогічний період 2004 року.  Зменшується заборгованість по заробітній платі в сфері промисловості ( 0,7%) і сільському господарстві (на 9,5%). Це – один з напрямків постійної турботи губернатора.

 

Рейтингові показники

 

Згідно з моніторингом результатів діяльності  облдержадміністрацій з питань соціально-економічного розвитку, який був проведений Кабінетом Міністрів України у  першому півріччі  забезпечено  зростання  в  усіх основних сферах життєдіяльності області.

 

Серед 32 показників, за якими проводиться моніторинг, наша область по 11 показниках, тобто кожному третьому, увійшла до першої десятки регіонів.

 

Промисловість

 

Реальний приріст  у промисловості  в порівнянні з першим півріччям  2004 року склав  9,2 %.  Цей показник майже вдвічі вищий, ніж по Україні (5%) і  найвищий серед індустріальних регіонів (таких як Дніпропетровська область – на 8,4%, Луганська – на 4,5%, Донецька – скорочення на 7,4%).

 

Інвестиції

 

Зберігається тенденція зростання як внутрішніх, так і зовнішніх інвестицій в економіку області.

 

Відновлено динаміку зростання прямих іноземних інвестицій. Якщо протягом  першого кварталу  їх загальний обсяг  скоротився на 1,3%,  то за 6 місяців ми отримали приріст  до початку року на $27,5 млн. дол., або на 2,5%.

 

Обсяг експорту товарів зріс на  27,9%, імпорту – на 47,5 %. Оборот роздрібної торгівлі збільшився у фактичних цінах – на 46,1%,  у порівняльних - на 25,5%.

 

Сільське господарство

 

Обсяг валової продукції  сільського господарства збільшився на 23,7 %.

 

За станом на 30 серпня 2005 року зібрано 17984,5 тис. тонн  зернових, що лише на 5,5 тис. тонн менше, ніж передбачено програмою  „Зерно Запоріжжя – 2005”.

 

      Продовжується збирання пізніх зернових —гречки (зібрано 2,2 тис.тонн з площі 2,3 тис.га; завдання – 4,7 тис.га), проса  (зібрано 7,7 тис.тонн з площі 4,8 тис.га; завдання 10,6 тис.га). На початку вересня господарства області розпочнуть збирання зернової кукурудзи.

 

      Всього в поточному році прогнозується зібрати 1942тис.тонн зернових та зернобобових, що становить 110% завдання та на 105,4 тис.тонн більше 2004 року (1836,6 тис.тонн).

 

Співпраця влади і бізнесу

 

Облдержадміністрація взяла на себе зобов’язання щодо створення правових і прозорих відносин, спрощення реєстрації та розвитку підприємств, а у відповідь вимагає від підприємців вивести зарплатню співробітників із тіні та чесно сплачувати податки. Діалог влади і бізнесу вже дав перші плідні результати: За підсумками проведеної роботи внесено зміни до 12 регуляторних актів (100%), скасовано 78 регуляторних актів (що складає 98% від кількості регуляторних актів, що підлягають скасуванню).

 

В усіх районах та містах обласного значення  Запорізької області створені «єдині реєстраційні офіси» загальною  кількістю 31. У Запоріжжі реєстрацію за принципом «єдиного реєстраційного офісу» запроваджено в 7 районах міста.

 

Розвиток депресивних територій

 

Степногірськ. Шахта, під яку, власне, й було збудоване ціле місто з комплексною інфраструктурою, затоплена і не працює вже 12 років. Тут довгі роки фіксувалося тотальне й безнадійне безробіття. Стараннями нової влади сюди прийшли інвестори - представників відомої в Європі польської фірми «Порта», що спеціалізується на виготовленні дверей, вікон та меблів. Влада надала всі можливі пільги, допомогла з реєстрацією і організацією робіт.

 

«Порта» дасть Степногірську 250 робітників місць і близько 200 тисяч євро інвестицій. Такі гроші допоможуть вирішити проблему водоводу й очисних стоків у місті. Поруч із ділянкою цієї компанії вже працює інша фабрика, пізніше за принципом техноградів ми плануємо обладнати там стоянку TIR для вантажівок.

 

Проведено також переговори з інвесторами, які готові вкласти 50 млн.$ у відродження «лежачого» підприємства «Орсільмаш» в районному центрі Оріхів, що дасть місту 2000 робочих місць.

 

Створення нових робочих місць.

 

За 7 місяців 2005 року в області створено понад 25 тисяч робочих місць.

 

Поліпшення криміногенної ситуації

 

За 8 місяців скорочена кількість зареєстрованих злочинів - на 16,5% у порівнянні з аналогічним рівнем 2004 року.

 

Правоохоронцями області затримано маніяка, який здійснив близько 70 жорстоких вбивств на території трьох областей України. Його вину у вказаних злочинах доведено беззаперечними доказами.

 

Проблема Балки Середньої

 

Це величезні площі, на які десятиріччями завозилися відходи металургійних підприємств. Їх розробляв хто завгодно, а скрап йшов не на металургійні підприємства, яким ці відвали належали, а криміногенні структури. Скрап реалізовувався за тіньовими схемами, без сплати податків. Роботи велися з  кричущими порушеннями екологічних норм і охорони праці.

 

За наказом губернатора з допомогою правоохоронців роботи в Балці Середній припинені. Завод-власник відвалів споруджує огорожу навколо території, щоб забезпечити виїзд транспорту тільки через залізничний переїзд, де буде стояти податковий пост. Тобто, врегулювання проблеми в тому, щоб скрап ішов на підприємство, збільшувалося виробництво металу, створювалися робочі місця, платилися податки й не порушувалися екологічні норми.

 

Культура і духовність

 

Обласний театр юного глядача вперше за 30 років свого існування одержав власну сцену. Йому передано йому Палац будівельників у центрі міста, надається допомога в ремонті.

 

За договором, підписаним з обласною держадміністрацією, комбінат «Запоріжсталь» надає фінансову допомогу у будівництві на о. Хортиця історико-культурного комплексу «Запорозька Січ».

 

Вперше за багато років вирішено питання розмежування землі Національного заповідника Хортиця.

 

Проведено заходи Всеукраїнського рівня – “Телетріумф”, акція “Моя майбутня Україна” за участю Катерини Ющенко, фольклорний фестиваль “Сила України”.

 

Робота з молоддю

 

В цьому році Центр молоді та студентства змінив не тільки прописку, переїхавши в колишній  будинок політпросвіти, а й концепцію своєї діяльності. «Рівні можливості для всієї молоді!» - тепер це головний принцип центру. На його території створено молодіжний майданчик, де буде функціонувати медіа-центр, бізнес-класи, тренінг-класи, конференц - зала, велика та мала актова зала, костюмерна, виставкова зала для реалізації молодіжних проектів та заходів.

 

В липні відкрився центр соціально-психологічної допомоги для людей, які опинилися в кризовій ситуації. Центр розрахований на 14 місць, в якому можна знаходитись до 3 місяців.

 

Відкривається центр ресоціалізації наркозалежної молоді «Твоя перемога». Планується створення цілої мережі таких центрів.

 

Вперше цього року кількість весіль у регіоні перевищила кількість розлучень, а відтоді, як почалися соціальні виплати за народження дитини, кількість вагітних жінок на обліку в жіночих консультаціях області збільшилася майже вдвічі.

 

 

                                                     Прес-служба облдержадміністрації

 

 

 

 

Читайте також

Володимир Зеленський провів онлайн-зустріч зі студентами та ректорами українських ВНЗ (Відео)

Обласний гуманітарний штаб продовжує вдосконалювати алгоритми дій

Обласна влада підтримує людей, які стали заручниками безпекової ситуації на блокпосту окупантів

Ми зобов’язані відстояти своє право носити вишиту сорочку

Пологівський район продовжує фіксувати руйнування, завдані окупантами цивільним об’єктам

Обласний гуманітарний штаб почав співпрацювати з штабом партії “Слуга Народу”

Олександр Старух розповів про дії ворожих військ на території Запорізької області

Увага!

Кількість пошкоджених житлових будинків та комунальних мереж збільшується через постійні обстріли

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 18.05.2022 року (22:00) - #ЗСУ, 84 доба (Відео)

Будівельні матеріали від ООН використовуються для термінового ремонту приватних будинків у Запорізькій області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 19.05.2022 року (08:00) - #ЗСУ, 85 доба (Відео)