Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Про підсумки всеукраїнського рейду «Урок» та про літній відпочинок неповнолітніх

29 вересня 2005 - 14:00

 

                       Щороку під час спеціальних рейдів у регіоні виявляють понад 2,5 тисячі дітей, що мешкають на вулицях. Головною причиною дитячої бездоглядності залишається неправильне виховання дітей: байдуже або жорстоке ставлення з боку батьків, негаразди у родині, що змушують дитину вдаватися до різних форм протесту.

За 6 місяців поточного року служби у справах неповнолітніх, відділи кримінальної міліції у справах неповнолітніх, сільські та селищні ради, якi є основними виконавцями цих акцiй, провели 810 рейдів та затримали 1212 пiдлiтків, 510 дітей було направлено до притулків, 144 – до навчальних закладів, 97 – влаштовано до лікарняних закладів, решта – повернута в сімю.

 

Активно працювали служби Новомиколаївської та Михайлівської райдержадміністрацій. Незадовільно дана робота здійснюється у Запорізькому, Токмацькому та Приазовському районах.

 

Як зазначила начальник служби у справах неповнолітніх Антоніна Заїц, в області вже зроблені певні кроки у розв’язанні проблеми дитячої бездоглядності і є позитивні напрацювання, які потрібно розвивати і поглиблювати. Наша область була однією із перших щодо організації систематичної роботи з неблагополучними сім’ями.

 

Всього в регіоні їх нараховується 1739, де перебуває більше трьох з половиною тисяч дітей. 56% з цих сiмей є неповними,  кожна друга дитина виховується саме в них.

Влітку оздоровлено 356 вихованців притулків за кошти обласного бюджету (сто вісімдесят одна з половиною тисяч гривень).

 

Небайдужими до питання організації літнього відпочинку виявились  служба у справах неповнолітніх Мелітопольської міської ради, служби Ленінського, Орджонікідзевського та Хортицького районів м. Запоріжжя, Кам’янсько-Дніпровської, Приморської райдержадміністрацій

 

Високий рівень організації оздоровлення дітей девіантної поведінки в Оріхівському районі (оздоровлено 78 осіб) та Пологівському, де  робота з дітьми даної категорії здійснюється у тісній співпраці із центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

Починаючи з серпня служби у справах неповнолітніх організували проведення Всеукраїнського рейду “Урок”.

 

За підсумками рейду на 1 вересня до занять не приступило 600 дітей, з яких 121 була повернена протягом 2-х днів. Головними причинами, з яких не відвідували навчальний заклад діти, є :

 

Матеріально-фінансові – 60;

 

Неналежне виконання батьківських обовязків – 285;

 

Самовільне залишення – 139.

 

Є проблеми і з батьками першокласників-шестирічок. Міськвиконкоми, райдержадміністрації, вирішуючи проблеми залучення дітей до школи, надали значну матеріальну та гуманітарну допомогу 16 тисячам школярів. Добре спрацювали Куйбишевська, Приазовська, Пологівська, Василівська райдержадміністрації та служба м. Енергодара.

 

Але це – початок роботи. Рейд “Урок”  для служб неповнолітніх триває протягом всього навчального року.

 

Верховна Рада оголосила 2006 рік в Україні роком захисту дитини.

 

            Як наголосила заступник голови облдержадміністрації Олена Зайковська,  роботи багато, тому байдужих працівників не повинно бути.

 

Дитина народжена з чистою душею. Чи збереже її в такому стані на все подальше життя, залежить від кожного з нас, починаючи з батьків і закінчуючи державними інститутами. 

 

 

                              Прес-служба облдержадміністрації

 

Читайте також

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО БЕЗПЕЧНОСТІ ПИТНОЇ ВОДИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 21.05.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 21.05.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 22.05.2022

Війна триває, і кожен та кожна з нас мають щоденно дбати про те, щоб допомогти обороні – звернення Президента України

Сьогодні, 22 травня, близько 02:44 російські війська запустили ракети по цивільній інфраструктурі одного з сіл на Вільнянщині Запорізької області.

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 21.05.2022 року (22:00) - #ЗСУ, 87 доба

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 21.05.2022

Біля Запорізької областной військової адміністрації замайорів прапор Європейського Союзу (ВІДЕО)

Обласна влада продовжує плідно співпрацювати з міжнародними організаціями

Комунальні служби відновлюють надання послуг після обстрілів

Запорізька область продовжує будувати лінію захисту та укріплювати міжнародні зв’язки

Обласна влада продовжує піклуватися про евакуйованих людей (ВІДЕО)