Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини та події

Цього року на обласний перинатальний центр буде витрачено понад 38 млн. грн.

15 квітня 2013 - 11:15

Перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Ємельяненко взяв участь у селекторній нараді з розгляду питання «Про стан реалізації у 2013 році Національного проекту «Нове життя», яка відбулася під головуванням Першого заступника Глави Адміністрації Президента України, секретаря Комітету з економічних реформ Ірини Акімової.

Днями Запорізькій області з Державного бюджету України виділено 24,8 млн. грн.. для здійснення заходів щодо створення обласного перинатального центру.

- Кошти вже надійшли та відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації Олександра Пеклушенка їх направлено замовнику об’єкта – управлінню капітального будівництва облдержадміністрації. Основна сума отриманих коштів – близько 20 млн. грн. буде освоєна вже в квітні, майже 5 млн. грн. – протягом травня, червня та липня. Також цього року з обласного бюджету на створення перинатального центру буде витрачено 13,2 млн. грн., - повідомив Віктор Ємельяненко.

За словами посадовця, минулого року на будівельно-монтажні роботи в перинатальному центрі було спрямовано 17,2 млн. грн., на придбання медичного обладнання -  16,8 млн. грн. У поточному році  буде витрачено понад 38 млн. Таким чином загальна вартість центру складає понад 72 млн. грн.

Наразі в обласному перинатальному центрі виконано демонтажні роботи, монолітний залізобетонний пояс і пінобетонну кладку технічного поверху, встановлено металоконструкції покрівлі та її покриття, виконано стяжки на 90% та гіпсокартонні перегородки на 50%, внутрішні санітарно-технічні роботи в акушерському блоку. Також на 70% здійснено роботи з вентиляції, встановлено два ліфти та один підйомник, зведено дві прибудови до акушерського блоку, а також проведено роботи з телефонізації, пожежної сигналізації та голосового оповіщення на 50%. Крім того, виконано фасади та замінено вікна на металопластикові в акушерському та гінекологічному корпусах.

Станом на 11 квітня навчання з перепідготовки кадрів пройшли 26 лікарів та 48 працівників середнього медичного персоналу, в тому числі – фельдшери-лаборанти, що складає 90% від загальної кількості фахівців центру.

Підбиваючи підсумки, Ірина Акімова зазначила, що регіони України, в яких цього року відкриваються перинатальні центри, повинні виконувати всі роботи за графіком, забезпечити фінансування об’єкту в повному обсязі, а також забезпечити проходження навчання медичного персоналу закладу.

Влітку поточного року  перинатальні центри перевірятимуться експертною комісією Національного проекту «Нове життя».

Нагадаємо, обласний перинатальний центр розрахований на 124 ліжка, його орієнтовна потужність – 2700 пологів на рік. Пологове відділення складатиметься з дев’яти індивідуальних пологових залів та відділення сумісного перебування матері та дитини (36 ліжок). Відділення патології вагітності та екстрагенітальної патології розраховане на 34 ліжка, відділення анестезіології та інтенсивної терапії – на вісім ліжок, відділення інтенсивної терапії новонароджених – на дев’ять ліжок, відділення постінтенсивного догляду та вихожування новонароджених – на 20 ліжок, відділення гінекології з малоінвазивними технологіями – на 34 ліжка. Також у центрі функціонуватимуть консультативно-діагностичне відділення (жіноча консультація) та клініко-діагностична лабораторія.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Тепер Зміїний знову вільний. Звернення Президента України Володимира Зеленського 30.06.2022 (Відео)

У Запорізькій області навчальний процес адаптується до сучасних умов

Захисники на Запорізькому напрямку готові вражати противника.

Обласна влада долучилась до селекторної наради з питань опалювального сезону

Обласна влада продовжує фіксувати обстріли та руйнування на території Пологівського району

Російський вогонь продовжує нищити домівки мирних жителів

Внутрішньо переміщені особи можуть отримувати медичну допомогу за місцем проживання та без декларацій

Гарячі лінії Уряду допомагають. Міноборони

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО БЕЗПЕЧНОСТІ ПИТНОЇ ВОДИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 29.06.2022

Cтан надання комунальних послуг на території Запорізької області погіршується через постійні ворожі обстріли

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 29.06.2022

Увага!