Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Жнива: від вивчення теорії – до продуктивної практики

20 червня 2013 - 11:14

Жнива: від вивчення теорії – до продуктивної практики

У с. Новопетрівка Бердянського району відбувся семінар-нарада «День поля-2013», присвячений кампанії зі збору врожаю, який провів заступник голови облдержадміністрації Сергій Грачов. У заході взяли участь голова обласної ради Віктор Межейко, керівники районних державних адміністрацій та територіальних органів виконавчої владі, сільгосппідприємств та фермерських господарств області.

У ході наради  з доповіддю з актуального для регіону питання -вологозберігаючих технологій та сортового складу виступив завідувач лабораторії агротехніки олійних культур Інституту олійних культур НААН України, доктор сільськогосподарських наук Олександр Поляков.

На основі виступу вченого заступник голови ОДА Сергій Грачов дав доручення фахівцям  департаменту агропромислового розвитку створити робочу комісію у складі представників науки і фахівців-практиків і виробити оптимальну схему зберігання вологи для господарств Запорізької області, з урахуванням досвіду випробувань таких технологій.

- Упровадження вологозберігаючих технологій має бути пріоритетним, - зазначив Сергій Грачов. – Також варто приділити увагу вдосконаленню методу обліку зібраного врожаю,  вжити заходів щодо недопущення пожеж на території сільгоспугідь під час збору зернових.

У ході наради було порушено й питання обмеження перевірок сільгоспвиробників державними органами контролю під час жнив та активізації роботи щодо громадян, які обробляють великі масиви землі без укладання договорів оренди та сплати податків.

- Так звані одноосібники, які без укладання договорів обробляють подекуди 1000 га і більше, становлять небезпеку місцевим бюджетам, державі та легальним сільгоспвиробникам, які зазнають недобросовісної конкуренції та несуть втрати, а разом з ними втрачають і місцеві громади, які недоотримують доходи в бюджети, не можуть відповідно фінансувати ремонти доріг, утримання дитячих садків тощо - наголосив заступник голови ОДА.

Під час практичної частини наради учасникам продемонстрували можливості роботи сучасної сільгосптехніки зі збору та транспортування зерна, засоби кормозаготівлі, захисту рослин, посіву та обробки грунту. Техніку на демонстраційному полі ПСП «Агрофірма «Росія» презентувала компанія «АМАКО». Учасники наради ознайомилися з роботою сучасних комбайнів, зерновозів, навантажувачів, прес-підбиральних машин, віялок та оприскувачів, водночас отримавши від представників компанії пояснення щодо переваги сучасної техніки з точки зору зниження собівартості вирощеної продукції та заощадження вологи за рахунок зменшення кількості операцій та вчасного дотримання технології.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 08.02.2026

Нові горизонти на Easy: ресурс для розвитку молоді

Упродовж доби окупанти завдали 577 ударів по 30 населених пунктах

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1444-го дня війни

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1443-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 07.02.2026

Упродовж доби окупанти завдали 570 ударів по 39 населених пунктах.

Греко-римська боротьба та тхеквандо: здобутки запорізьких спортсменів на всеукраїнській та міжнародній арені

Крафтярі об’єднуються: у Запоріжжі стартувала серія зустрічей майстрів і виробників

Доступність соціальних послуг: корисна інформація для ВПО

Команда Мінекономіки – в Запоріжжі

Графік проведення прямих "гарячих" телефонних ліній керівництвом облдержадміністрації у лютому 2026 року