Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Олександр Вілкул: «Уряд запропонував Верховній Раді прийняти закон, який скасує необхідність отримання громадянами дозволу на перепланування житла»

4 липня 2013 - 09:10

Олександр Вілкул: «Уряд запропонував Верховній Раді прийняти закон, який скасує необхідність отримання громадянами дозволу на перепланування житла»

«На основі європейської практики Уряд розробив та схвалив законопроект, згідно з яким громадяни під час перепланування свого житла можуть робити це без будь-яких дозволів. Головна умова – не втручання в несучі конструкції та інженерні системи. Після завершення таких робіт дозвіл на введення об'єкта в експлуатацію буде не потрібен. Наразі громадяни повинні отримувати дозволи на проведення переобладнання та перепланування у виконавчому комітеті місцевих рад, а для реконструкції та капітального ремонту - в Державній інспекції архітектурно-будівельного контролю. Для вступу в дію нових норм законопроект має прийняти Верховна Рада», - повідомив Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул.

Олександр Вілкул зазначив, що законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо переобладнання та перепланування житлових приміщень» є імплементацією в Україні кращого світового досвіду з питань дерегуляції та спрощення процедури оформлення дозвільних документів.

«Законопроект є дуже необхідним для українців. Адже оформлення всіх документів для проведення робіт з перепланування в квартирі забирає у громадян багато часу і є дуже складним», - сказав Олександр Вілкул. 

Документ передбачає внесення змін до Житлового кодексу, Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Згідно із законопроектом, перелік будівельних робіт, які можуть проводитися без отримання дозволу, визначатиметься Мінрегіоном. Цей перелік буде розроблений протягом шести місяців після  прийняття закону Верховною Радою.

 

 

За матеріалами прес-служби Віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула

Читайте також

«Готуємо нових переможців»: в оновленій Запорізькій обласній ШВСМ уже третій місяць тривають заняття з різних видів спорту

Ефективна комунікація у воєнний час: у Запоріжжі провели семінар для фахівців, що працюють зі зверненнями громадян

До 50 мільйонів гривень на відбудову: громади можуть отримати фінансування проєктів з відновлення від Державного фонду регіонального розвитку

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 06.09.2025

Впродовж доби окупанти завдали 476 ударів по 15 населених пунктах Запорізької області

У центрі уваги – діти: Запорізьку область відвідали представники Координаційного центру КМУ та ЮНІСЕФ

У центрі уваги – діти: Запорізьку область відвідали представники Координаційного центру КМУ та ЮНІСЕФ

«Діалог влади та бізнесу»: на порядку денному – бронювання працівників критично важливих підприємств

У Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

СБУ затримала агента рф, який готував ворожі обстріли по енергогенеруючих підприємствах України

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади» по-гуляйпільськи: нові партнерства та оздоровлення дітей

«В спорті загартовується не спортсмен, а людина» – заступник Міністра молоді та спорту України Сергій Тимофєєв