Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

НОВИНИ

Починають діяти нові правила сплати податку на нерухомість

12 серпня 2013 - 11:15

Президент України Віктор Янукович підписав Закон „Про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості”, який на початку липня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні.

Згідно із законом власники об’єктів житлової нерухомості, які підлягають оподаткуванню, сплачуватимуть податок за 2013 рік у наступному - 2014 році. Водночас до 31 грудня поточного року власники можуть здійснити звірку даних на підставі оригіналів документів про право власності на об’єкти житлової нерухомості та про житлову площу таких об’єктів. Для цього потрібно звернутися до податкової інспекції за місцем реєстрації власника нерухомості.

Для зручності платників законом переглянуто розміри житлової нерухомості, на яку нараховуватиметься пільга. Так, не сплачуватимуть податок власники квартир, якщо їх загальна житлова площа не перевищує 120 кв. м. Для власників будинків „пільгова площа” визначена у розмірі 250 кв. м., знову ж таки незалежно від того, якою кількістю будинків володіє особа. Якщо у власника є і квартира, і будинок загальною житловою площею до 370 кв. м., він також не сплачуватиме податок на нерухомість.

Якщо ж площа нерухомості перевищуватиме зазначені пільгові метри, то платити податок доведеться лише за ті квадрати, які перевищують визначений розмір.

Однак, якщо об’єкти оподаткування використовуються власниками для одержання доходів, тобто надаються в оренду, лізинг або використовуються у підприємницькій діяльності, пільга на них не діє.

Ставки податку будуть диференційовані.

Для власників:

  • квартир - не більше 1 відсотка мінімальної заробітної плати (м.з.п), житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, у разі перевищення ставка становитиме 2,7 %;
  • будинків - не більше 1 відсотка м.з.п., житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, у разі перевищення – 2,7 %;
  • квартир та будинків ­– 1 відсоток м.з.п., житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів, у разі перевищення – 2,7 %.

Для юридичних осіб також продовжено термін подання декларації з податку на нерухомість з „1 лютого” до „20 лютого”.

Фізичні особи повідомлення про сплату податку отримуватимуть до 1 липня.

Нагадуємо, що громадяни, які вже сплатили податок у поточному році можуть повернути сплачені кошти. Для цього їм потрібно звернутися із заявою до податкової інспекції (територіальних органів Міндоходів).

Разом з цим, сплачені кошти в поточному році за згодою платника можуть бути зараховані для сплати податку у 2014 році.

 

Головне управління Міндоходів у Запорізькій області

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 20.06.2026

Перша в історії України: запорізька каратистка здобула титул Grand Winner

Від мрії до власної студії: молоді запоріжці знайомляться з історіями місцевого бізнесу

В Запорізькому ліцеї «Захисник» відбувся 25-й випуск

«Візитна картка України»: запорізьких підприємців запрошують представити свої інвестиційні проєкти міжнародній аудиторії

Впродовж доби окупанти завдали 887 ударів по 47 населених пунктах Запорізької області

Запорізькі водойми під особливим контролем: результати перших рейдів

Дніпрорудне – Гостомель: дієва співпраця заради підтримки людей

Об’єктивно та неупереджено: як працює Рада бізнес-омбудсмена України

«Чуйки» – для ремонтних бригад, світло – для людей: як працюють запорізькі енергетики

Експериментальний проєкт від Мінветеранів

Шах і мат: юні шахісти із Запоріжжя стали призерами змагань «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»