Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Звернення Президента України Віктора Ющенка до Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голів обласних, районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій

12 січня 2006 - 18:05

        Доводжу до вашого відома та прошу керуватися таким. Верховна Рада України 10 січня 2006 року прийняла Постанову "Про відставку Прем'єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України", якою, негативно оцінивши діяльність Уряду, з посиланням на пункт 12 частини першої статті 85 Конституції України відправила у відставку Прем'єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України та доручила відправленому у відставку Кабінету Міністрів України виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабінету Міністрів України.

         Це рішення прийнято Верховною Радою України з порушенням вимог статей 6, 8, 19, 85, 87, 115 Конституції України.

Право Верховної Ради України вирішувати питання про відставку Уряду або окремих його членів, як будь-яке інше повноваження парламенту, має бути реалізоване виключно на підставі та у спосіб, що передбачені Конституцією України.
        Основним Законом України передбачено два способи реалізації такого права.
Перший - прийняття Верховною Радою України в порядку, визначеному статтею 87 Конституції України, резолюції недовіри Кабінету Міністрів України, що за статтею 115 Конституції має наслідком відставку всього складу Уряду. Підставою для розгляду такого питання Верховною Радою України є відповідна пропозиція Президента України або не менш як 150 народних депутатів України. Таких пропозицій до Верховної Ради України внесено не було.
        Другий спосіб - прийняття Верховною Радою України відповідно до пункту 12 частини першої статті 85 Конституції України рішення про задоволення заяви Прем'єр-міністра України про його відставку, поданої ним згідно зі статтею 115 Конституції України. Така заява Прем'єр-міністром України не подавалась.
        За статтею 152 Конституції України правові акти визнаються Конституційним Судом України неконституційними, якщо порушено встановлену Конституцією України процедуру їх розгляду, ухвалення.
        У зв'язку з цим мною підготовлено звернення до Конституційного Суду України з поданням про визнання Постанови Верховної Ради України "Про відставку Прем'єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України" неконституційною. Однак дане звернення не може бути розглянуте, оскільки з вини Верховної Ради України роботу Конституційного Суду України заблоковано.
        Зважаючи на вищевикладене наголошую, що Кабінет Міністрів України продовжує виконувати свої повноваження, є повністю легітимним і дієздатним аж до формування нового складу Кабінету Міністрів України, обраною новою Верховною Радою України.

В.ЮЩЕНКО

 

Читайте також

Юрій Малашко про оперативну ситуацію в регіоні

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

Юрій Малашко: “Громада - це не про населений пункт. Громада - це про людей”

7 грудня відбудеться гаряча лінія з заступником голови ОДА

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 07.12.2023, 652 доба

112 ударів по 22 населених пунктах Запорізької області – мирні жителі не постраждали

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 651-го дня війни

У Запоріжжі в день Збройних сил України передали автівки військовим та правоохоронцям

Юрій Малашко разом з вихованцями освітнього закладу області привітали бійців зі Днем Збройних сил України

Стартує сервіс замовлення квитків для військових від Укрзалізниці