Новини

У наступному році в Приморську розпочнеться будівництво сонячної електростанції

6 листопада 2013 - 08:19

Швейцарська компанія «Нью Енерджіс Девелопмент» має намір приступити до будівництва сонячної електростанції в Запорізькій області на початку 2014-го року. Вже зареєстровано ТОВ «Менеджес-Солапарк Приморськ». Об'єкт будуть зводити на території площею 22 гектари. Прогнозована потужність станції 9,9 МВт. Про це під час зустрічі з головою облдержадміністрації розповів голова правління «Нью Енерджіс Девелопмент» Дітмар Пріва.

- Довгі роки ми займаємося відновлюваною енергетикою в країнах Європи. В основному це саме сонячні електростанції. Шість років тому ми почали свою діяльність у України. Першу станцію відкрили у Львові, наразі розвиваємо проект сонячної енергії в Приморську. Земля виділена, ми вже платимо оренду 10 000 гривень щомісяця до бюджету міста Приморськ. У лютому або березні приступимо до будівництва. Вартість проекту 18 мільйонів євро. Завершити об'єкт плануємо до кінця квітня наступного року, - розповів Дітмар Пріва.

Крім того, в планах компанії «Нью Енерджіс Девелопмент» побудувати ще одну станцію в Запорізькій області, поблизу Мелітополя. Передбачається, що це буде більш масштабний проект – потужність станції повинна скласти 80 МВт. Обсяг інвестицій - 168 мільйонів євро. Керівник регіону запевнив, що вітає появу в області будь-яких подібних проектів.

- Ми зацікавлені в підтримці будь-яких іноземних інвестицій. Але всі повинні розуміти, що у нас є право давати всім рівні можливості. Цікавість до Запорізькому регіону с точки зору сонячної енергетики дуже висока. Я вітаю ваше бажання розвиватися. Тому дійте і гарантую вам, що буду першим помічником у вирішенні проблемних питань, якщо хтось буде заважати у вашій справі, - запевнив гостей Олександр Пеклушенко.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також